Meg Ryan orgazmusát Sydney Sweeney is megirigyelte, David Beckham eltitkolt ikertestvérével találkozott
Akkora volt az érdeklődés 2025-ben a Super Bowl reklámszünetére, hogy a meccset közvetítő Fox végül várólistát vezetett be, és az üzletkötésekre rálátó források szerint 2025-ben több márka is 8 millió dollárnál többet fizetett egy félperces helyért a közvetítés alatt.
Először hirdetett a Super Bowlon például az OpenAI, ami a ChatGPT-t reklámozta egy félperces szpottal. Feltűnő volt még az is, hogy a megszokotthoz képest kevesebb trailert dobtak be a mérkőzés szünetében a nagy filmstúdiók, szakértők szerint ennek a fő oka, hogy Hollywood még nem állt teljesen talpra a dolgozók sztrájkja és a Covid-leállások után. Több trailert már a meccs előtt lelepleztek, a Jurassic World: Újjászületés vagy a Brad Pitt főszereplésével készült F1 film traileréről például külön írtunk korábban.
Azért így is volt bőven olyan film, amivel a legnézettebb amerikai sportesemény alatt is villantani akartak, Tom Cruise például nemcsak a közvetlenül a mérkőzés kezdete előtt jelentkezett be, de a Super Bowl alatt lőtték el a Mission: Impossible: A végső leszámolás egyik előzetesét, amiben a színész utoljára tűnik fel Ethan Hunt szerepében. A félperces trailerben természetesen megmutatták Tom Cruise egyik leghajmeresztőbb akcióját is a filmben, amikor fejjel lefelé lóg le egy repülő szárnyáról.
A Marvel a Mennydörgők* (Thunderbolts*) teaserével készült a meccsre. Az előzetesben az egyik főszereplő, Florence Pugh Fekete özvegyként imposztor szindrómával küzd, így aztán társai motivációs beszédet tartanak neki, hátha azzal kirángatják a gödörből.
A Lilo és Stitch remake-je nem hagyományos trailerrel jelentkezett a meccs alatt, hanem még a kezdés előtt azzal reklámozták a filmet, hogy Stitch a pályán randalírozott, majd még a mikrofont is megszerezte.
A M3GAN 2.0-hoz egyelőre csak egy rövid előzetest raktak ki (ami már a Super Bowl előtt is látható volt), és amiben a főszereplő robot az idén a Szigeten fellépő Chappell Roan Femininomenon című számára táncol.
A reklámok között a legtöbbet emlegetett hirdetés az idei mezőnyben a Harry és Sally egyik ismert jelenetét újrajátszó Hellmann's-szpot volt. Meg Ryan és Billy Crystal ismét egy asztalhoz ült egy étteremben a reklámhoz, amiben a színésznő a filmjelenethez hasonlóan orgazmust színlelt. A jelenet végi csattanót Sydney Sweeney-re bízták.
A Stella Artois reklámjának főszereplője idén David Beckham volt, akinek a történet szerint először árulják el szülei, hogy van egy eltitkolt ikertestvére. Beckham a szpotban fel is veszi a kapcsolatot a testvérével, aki Amerikában él, és mint kiderül, maga Matt Damon, pontosabban Dave Beckham, akivel a videóban egy poént azért csak elsütnek Ben Affleckre is.
Ha már Ben Affleck, nélküle sincs Super Bowl, a színész a Dunkin reklámjában (igazi) testvérével, Casey Affleckkel szerepelt együtt, de a reklám legjobb pillanata nem hozzájuk, hanem a Utódlásból ismert Jeremy Stronghoz fűződik, amikor a method actingjéről híres színész a Dűne 2-t idéző jelenetben bukkan fel egy kávéfürdőből.
A Meta a Ray Bannel közös Super Bowl-reklámjának Chris Hemsworth és Chris Pratt volt a két főszereplője, akik több rendkívül értékes műtárgyat is tönkretesznek a videókban.
Hemsworth például Maurizio Cattelan Comedian című művét – vagyis a falra ragasztott banánt – eszi meg, megidézve Justin Sun kínai vállalkozó korábbi tettét, amikor a milliárdos elfogyasztotta a 6,2 millió dollárért megvásárolt alkotást.
A Yahoo két évtized után hirdetett újra a Super Bowl alatt, a reklámjuk főszereplője a zaklatási botránya óta kevesebbet szereplő Bill Murray volt, aki arra biztatta a nézőket, hogy küldjenek neki emailt (a yahoo-s címére), mert úgy kelt fel reggel, hogy maga helyett folyamatosan egy kutyát lát a tükörben. Itt szedték össze, hogy Murray nevében milyen válaszokat kapott az, aki ráírt a reklámban közzétett címre.
Nem hazudtolta meg magát a napok óta a saját márkáját, a Yeezyt egyre bizarrabb módon reklámozó Kanye West sem, aki a Grammy-gálát uraló performansz, majd a többek között Hitlert dicsérő ámokfutása után egy olyan félperces reklámmal jelentkezett, amiben új fogait mutatta meg.
Ahogy azt külön cikkben is kiemelte az Adweek, idén különösen erős volt a testhorroros felhozatal a reklámok között, Seal például nevéhez méltóan fókaként jelent meg az egyik hirdetésben, Nick Offerman bajusza külön útra indult a Pringles szpotjában, de volt olyan videó is, amiben egy nyelv szabadult el, a Tubi streamingoldal reklámjában pedig egy cowboykalapos koponyájú csúcsfej tűnt fel.