A G7 újságírói nyerték a Minőségi Újságírásért Díjat

Fabók Bálint és Jandó Zoltán a Rahimkulov családról és az egyik testvér kultúr-taós ügyéről szóló cikkeikért kapták a díjat.

Munkatársaink, Fabók Bálint és Jandó Zoltán kapták meg a novemberi Minőségi újságírás díjat a Magyarországon élő milliárdos testvérpár, Rahimkulov Ruszlan és Timur pályájának bemutatásáért, valamint az egyikük érdekeltségébe tartozó kulturális szervezetek tao-támogatásáról szóló cikkeikért.

A cikksorozat első része azt mutatja be, hogy Rahimkulov Ruszlan számos ponton kötődik nyolc előadó-művészeti szervezethez, amelyek éveken keresztül milliárdos nagyságrendben jutottak közpénzhez a kultúr-taónak köszönhetően.

Az érintett szervezetek hiába halmoztak fel több milliárdos vagyont, a támogatási rendszer megszüntetését követően azonnal összeomlottak. A fellépések után járó támogatások jogosságát érintett művészek is kétségbe vonják, a NAV pedig költségvetési csalás gyanújával nyomoz a szervezetek többsége ellen.

A második rész Rahimkulov Ruszlan és Timur érdekeltségeit mutatja be, és kiderül belőle, hogy a magyar állampolgársággal is rendelkező testvérpár gazdagabb, mint a hazai gazdaglistákat vezető Mészáros Lőrinc és Csányi Sándor együttvéve.

A Rahimkulov testvérek hiába tartoznak a két, talán legfontosabb magyar vállalatcsoport, a Mol és az OTP legnagyobb részvényesei közé, szinte teljesen ismeretlenek Magyarországon. A sorozat további részei a család gazdagodásának történetéről szólnak.

A Főszerkesztők Fóruma által szervezett díj zsűrijének tagjai Veiszer Alinda, Varró Szilvia, Weyer Balázs, Dudás Gergely, Both Vilmos, Hermann Irén és Nyáry Krisztián. A zsűri a győztes írásokon túl három másik munkát emelt ki:

  • Az Azonnali több szerző által jegyzett, számos cikket és podcastot is tartalmazó, Bosznia-Hercegovináról szóló összeállítását, amely a daytoni megállapodás évfordulójára készült. Az indoklás szerint változatosan és alaposan járta körül a történelmi eseményt, annak kiváltó okait és hatását a mára.
  • A Válasz Online újságírója, Bódis András cikkét, amelyben a magyar kormányzat bizalmát élvező török Polat-család magyarországi üzleti érdekeltségeit vette tételesen sorra.
  • A Magyar Narancs újságírója, Pálos Máté cikkét, amely a Kertész Imre szerzői jogaiért folyó perről adott pontos hátteret a zsűri szerint.

Fabók Bálint

és Jandó Zoltán egyaránt másodszor kapták meg a Minőségi Újságírásért díjat.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!