Négy év telt el azóta, hogy az It Takes Two némi meglepetésre az év játéka lett a The Game Awardson, de visszatekintve abszolút megérdemelt volt a svéd Hazelight Studios sikere, mert azóta is ez a játék van minden kooperatív játékokról szóló lista legtetején. A Hazelight azóta bejelentett egy új kooperatív játékot Split Fiction címmel, ami múlt csütörtökön, március 6-án meg is jelent, és az ezt övező várakozást jól mutatja, hogy 48 óra alatt egymillió példányt adtak el belőle.
Az már a tavaly év végi leleplezésekor látszott, hogy a Hazelight nem csavart azon a formulán, ami naggyá tette őket, maximum annyiban, hogy a Split Fiction minden korábbi játékuknál ambiciózusabb lesz majd. „Nincsenek lootboxok, nincsenek mikrotranzakciók, nincs semmi szarság, csak megkapod a játékot” – mondta akkor Josef Fares, a stúdió alapítója és arca, ami a játékipar mai helyzetét elnézve önmagában is elég csábító volt.
De milyen lett maga a játék? Ez a hamarosan érkező tesztünkből fog kiderülni, de némi betekintést már most is engedtünk, mert élőben néztük meg, hogy a Split Fictionnek sikerült-e megütni, vagy akár túlszárnyalni azt az elég magas lécet, amit az It Takes Two-val felrakott maga elé a Hazelight – két óra alapján úgy tűnik, hogy abszolút.
Emellett pedig arról is beszélgettünk, hogy miért van manapság ennyire kevés kooperatív játék, miközben régen szinte minden játékban volt osztott képernyő, és mi kéne ahhoz, hogy ne mindig ugyanazt a 10 játékot kelljen ajánlani, ha valaki ilyenekkel szeretne játszani.