A japán animáció koronázatlan királya visszatér

Az After hetente jelentkező streamingajánlójában mindig a legfrissebben felkerült, vagy hamarosan felkerülő filmekről és sorozatokról írunk, amelyek elérhetőek Magyarországról is.

Devil May Cry (Netflix)

Jövőre lesz 25 éve, hogy megjelent az első Devil May Cry-játék Playstationre, azóta pedig igazi kultkedvenc lett a franchise. A játéksorozat központi figurája egy Dante nevű, döbbenetesen menő csávó, aki démonvadászként igyekszik megvédeni az emberiséget mindenféle ijesztő lényektől, miközben szép lassan felkutatja a saját múltját. Az elképesztően cool és látványos akció miatt legendássá váló játéksorozatból most a Netflix készített animációs adaptációt.

A sorozatért a bootleg képregényes és videójátékos adaptációkkal ismertté váló Adi Shankar felel, ami azért is jó hír, mert neki is köszönhető több remek netflixes anime, mint a Castlevania vagy a Captain Lazerhawk. Azt viszont inkább hagyjuk, hogy a Devil May Cry készítői valamiért elhatározták, hogy az ezredforduló nu metaljára építik a zenei tálalást, így sorozat intrója a Rollin' a Limp Bizkittől és még az Evanescence is visszatért egy új dallal a projekt miatt. Az egész évad már elérhető a Netflixen.

The Bondsman (Amazon)

Ránézésre a Bondsman az Amazon válasza az Ash vs Evil Dead című sorozatra, csak Bruce Campbell helyett egy másik kultikus színészlegenda, Kevin Bacon játssza a főszerepet. A történet szerint Bacon egy egykori fejvadászt alakít, aki visszatér az élők sorába, hogy visszajuttassa a pokolból megszökötteket a méltó helyükre, ráadásul maga Lucifer felügyeli a háttérből a munkáját.

A horrorra szakosodott Blumhouse által gyártott sorozat ránézésre inkább tűnik viccesnek, mint ijesztőnek. Az új sorozat április 3-án debütált az Amazon Prime Videón.

Pulzus (Pulse / Netflix)

Reneszánszát éli streamingen a kórházi sorozat műfaja, a Vészhelyzet Pittsburghben után a Netflix is készített a hasonlót. A különbség annyi, hogy ez a történet egy miami kórház sürgősségi osztályán dolgozók életéről és munkájáról szól. A trailer alapján pontosan arra lehet számítani a sorozattól, mint amire gondolnánk, és különösen ismert színészeket sem találni a stáblistán.

Ott van viszont Carlton Cuse, aki nem csak a fejlesztésben vett részt a produkcióban, hanem íróként, rendezőként és producerként. Cuse nevéhez pedig olyan produkciók fűződnek, mint a Lost, a Locke & Key, a Jack Ryan vagy a Kolónia, szóval azért tartogathat meglepetéseket az április 3-án megjelent sorozat a Netflixen.

Lazarus (Max)

Watanabe Sinicsiro kétségtelenül az egyik legnagyobb hatású anime mester nyugaton, köszönhetően az olyan mesterműveknek, mint a Cowboy Bebop és a Samurai Champloo. Watanabe azonban hiába kultikus hős a streamingkorszakban, pár apróbb mellékmelókon (Blade Runner-spinoffok, Flying Lotus-videóklip) kívül nem igazán nyitott a nyugati piac felé. Ezen változtathat a Lazarus, ami az alkotó legnagyobb szabású animéje lehet a már említettek után, és főleg azért, mert az eddigi részletek alapján nagyon hasonló attitűddel készült, mint a Cowboy Bebop vagy a Samurai Champloo.

A történet az utópisztikus jövőben játszódik, ahol egy kutató feltalál egy csodaszert, majd csak jóval később közli, hogy mindenki meghal három éven belül, aki beszedte. Ezért összeraknak egy ötfős akciócsoportot, hogy vadásszák le a tudóst és fejlesszék ki az ellenanyagot. Watanabéről közismert, hogy az animéinek szerves részét képezi valamilyen nyugati zenei műfaj, a Samurai Champloo ugyebár a hiphop-kultúrát keverte a szamurájkorral (Nujabes és az egész lo-fi hiphop őrület is részben innen eredeztethető), a Cowboy Bebopban pedig countryra meg jazzre repkedtek az űrhajók.

A Lazarus folytatja ezt az utat, és most a kortárs jazz körül mozog a zenei vonal, és olyanok működnek közre, mint Kamasi Washington, a Floating Points, Bonobo és Flying Lotus. A projekthez csatlakozott a John Wick-filmekért felelős Chad Stahelski is, akit kifejezetten azért vettek fel, hogy megtervezze az akciójeleneteket és segítsen Japánon kívüli animátorokat keresni ezekhez. Watanabe egyébként elmondta, hogy nagyon sokra tartja a John Wick akciójeleneteit, és a Lazarus történetét alapvetően az amerikai opiátválság ihlette. Az első rész április 6-án kerül fel a Maxre, és hetente érkeznek majd az epizódok.

Szex mindhalálig (FX's Dying for Sex / Disney+)

Az elmúlt években egyértelműen az FX a minisorozatok királya, és a Szex mindhalálig már papíron is egy érdekes koncepció. A sorozatot Molly Kochan igaz története ihlette, aki a Dying for Sex című podcastben mesélt az életéről. Kochant negyedik stádiumú áttétes mellrákkal diagnosztizálták, ezért úgy döntött, hogy 15 év után elhagyja a férjét, és még halála előtt felfedezi az addig elrejtett szexualitását.

A főszereplőt Michelle Williams alakítja, de szerepel még Jenny Slate, Rob Delaney, Jay Duplass és Sissy Spacek is. A nyolcrészes minisorozat első epizódja április 4-én került fel a Disney+ felületére.

Kedvenceink
Csatlakozz a csoportunkhoz!