Miniszteri távozása előtt még a kormányzati holdudvarnak is kiosztott pár díjat Novák Katalin

540

Négy kategóriában összesen húsz miniszteri díjat és huszonnégy Miniszteri Elismerő Oklevelet adott át még december közepén Novák Katalin, aki nemrég mondott le a családokért felelős miniszteri posztjáról. Novákot ugyanis a Fidesz jövő tavasszal köztársasági elnöknek jelöli Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése alapján, az erről szóló szavazást pedig még az áprilisra várható országgyűlési választások előtt tartják meg a parlamentben. Így aztán nagyon valószínű, hogy a miniszteri hivatal után a Sándor-palotába költözhet Áder János utódjaként Novák, akiről itt írtunk részletesen.

Novák Katalin családokért felelős miniszterként szólalt fel szeptemberben a nemzetközi demográfiai csúcson – Fotó: Kisbenedek Attila / AFP
Novák Katalin családokért felelős miniszterként szólalt fel szeptemberben a nemzetközi demográfiai csúcson – Fotó: Kisbenedek Attila / AFP

Egyik utolsó miniszteri gesztusaként osztott ki így több tucat díjat a családokért felelős miniszter – elismerést kaptak például a Magyar Hang gyűjtése alapján húsz-harminc éve a pályán lévő szociális munkások, bölcsőde- és krízisközpont-vezetők, egyházi készségfejlesztő iskolák és roma szakkollégiumok is. Az 500 ezer forintos díjazású miniszteri díjakban viszont olyanok is részesültek, akik igen prominens szereplői a Nemzeti Együttműködés Rendszerének.

Magyar Fiatalokért díjat kapott például többek között

  • Böszörményi-Nagy Gergely, aki a Design Terminal és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem vezetése előtt megjárta a Fidelitas alelnökségét, a kormánypárti Nézőpont Intézetet, és minisztériumi főosztályvezető-helyettessége idején írt arról álnéven a Mandineren, hogyan tenné helyre „egy kiadós együttléttel” a Nem tetszik a rendszer című dal előadónőjét,
  • és Schanda Anikó, aki a Magyarországi Református Egyház cigány szakkollégiumainak fenntartói képviselősége előtt az Emberi Erőforrások Minisztériumának kabinetfőnöke volt, emellett Schanda Tamás államtitkár felesége.

Esélyt az életre díjjal jutalmazták például

  • Frivalszky Editet, az Emberi Méltóság Központ igazgatóját, ami aktívan kampányolt a nők elleni és családon belüli erőszak megelőzését célzó Isztambuli Egyezmény magyarországi ratifikálása ellen.

Bölcsödékért díjat adott át Novák emellett

  • Gál Katalinnak, az állami MVM Zrt. elnök-vezérigazgatói tanácsadójának, aki 2019-ben még a Fidesz női tagozatának alelnöke volt,
  • és Tarnai Gergelynek is, aki vezető tanácsadóként a Miniszterelnökség építészetért felelős helyettes államtitkárságánál dolgozik.

Valamint Pro Voluntarius díjat kapott

  • Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet ügyvezetője, amit idén júniusban alapított Hollik István, a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója, Nacsa Lőrinc, a KDNP országgyűlési képviselője és Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára.

A Magyar Hang megkereste Novák Katalin sajtóosztályát, hogy megkérdezze, miért nem például a szociális szféra dolgozóit ismerte el a miniszter a díjakkal a kormányközeli díjazottak helyett – erre a lap hétfő estig nem kapott választ.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!