Giorgio a Carson Comából: Nagy szívfájdalmam, hogy a legtöbb haverom külföldre költözik

922

Interjút készített a 444 Fekete Giorgióval, a Carson Coma frontemberével. Olaszországban született, édesapja magyar, édesanyja olasz, 8 éves korában költöztek a szüleivel Magyarországra, „összességében sokkal inkább érzem magam európainak, mint külön olasznak, külön magyarnak” – mondta.

A zene a Torino–Székesfehérvár közötti végtelen autóutaktól eredeztethető az életében, gimnáziumban kezdett el zenélni. El tudja képzelni, hogy zenekari menedzsmenttel foglalkozik majd egyszer a távoli jövőben, akár itthon vagy külföldön.

Úgy véli, sok önreflexióra van szükség. „Lásd kívülről magadat. Nem beleragadni a saját ámulatodba. Hú, most megcsináltad a második Budapest Park-os teltházat. Aztán ha szarabbul megy, elkezded okolni a világot, hogy mindenki egy fasz, csak én nem. Annak semmi értelme.”

Nagy szívfájdalma, hogy a legtöbb haverja elköltözik. „Rettenetes dolog. Van, aki látni akarja a világot, többet akar tapasztalni. Értem. De még több olyan, aki nem kap lehetőséget abban, amiben jó. Mondjuk operatőr. És nem hívják vagy nem akar NER-es történelmi filmekben statisztaszerepet játszani. Képzeld el, hogy van egy szenvedélyed, hivatásod, kötődsz az országhoz, de nincs más választásod, mint elköltözni, hogy azt csinálhasd, amit szeretsz. Erről is szól a Feldobom a követ c. szám.”

Szeretnének többet koncertezni vidéken, Pest megyén kívül is. Nyilván nem örültek annak, hogy a magyar kormány fennhatósága alatt álló brüsszeli Liszt Ferenc Intézetben kamuszagú indokkal lemondták a koncertjüket, de erről beszélni annyira nem szeretnek. „Faszom akar arról beszélni, hova miért nem hívtak el, ha helyette zenélhetnénk is.”

Megkérdezték tőle azt is, mikorra teszi „az első carsoncómázós Deák Dániel-kampányt”. „Mi igazából pont olyanok vagyunk, mint a legtöbb ember: nem vágyunk arra, hogy politizáljunk. (…) arra viszont vágyunk, hogy elmondjuk, miként látjuk a világot magunk körül, és rezonáljunk a környezetünkre. Az elmúlt években bőven voltak ilyen dalaink, mint a Pók meg a Peti és én, amik olyan témákat érintettek, mint az elfogadás vagy az LMBTQ-jogok. Hogy ezekről feltétlenül beszélnünk kell, vagy ennek jelentőségét érezzük, az nem feltétlenül a mi felelősségünk” – mondta.

De úgy véli, nem jó, ha beállítják őket „ellenzéki zenekarként”. „Onnantól másodlagos mit csinálsz, milyen dalokat írsz, csak várják a megmondást. Aztán amikor történik valami, és nem mondod meg eléggé, felkérdeznek. Ezt nem akarom. Én tényleg csak dalokat akarok írni. Nem lehet ez egy program, nem lehet e mögé bújni. Mint az utóbbi években a Coldplay, ahogy a klímavédelmet nyomja. Az már számomra szomorú.”

Kétség sem férhet ahhoz, hogy az új magyar rap- és poporientált könnyűzenei generáció enyhén szólva nem a zenekarokról és a gitárokról szól. Az egyik erős kivételt a budapesti Carson Coma jelenti, amely pár év alatt az ország legkeresettebb rockzenekarává vált, rendszeresen telt házas koncerteket tartanak. Az After Podcastben a zenekar felével, Héra Barnabással, Fekete Giorgióval és Gaál Péterrel beszélgettünk politikai töltetű dalszövegekről, gyanús módon lemondott brüsszeli koncertről és az új hangzásukról.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!