Tucker Carlson helyett inkább jó magyar filmeket látna L. Simon László

„Egy jó regény, látványos tévésorozat vagy egész estés mozi hatásmechanizmusa egészen más, mint egy konzervatív amerikai politológus mégoly izgalmas és értékes előadásáé”

– írta vasárnap reggel a Mandineren megjelent véleménycikkében L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója.

A Fidesz egyik első számú kultúrpolitikusa szerint az esztergomi MCC Feszt, az EFOTT, a Tranzit és Tusványos tapasztalatai azt bizonyítják, hogy a konzervatív tábor intézményépítő munkája eredményes volt az előző tizenhárom évben, de szerinte azt is meg kell vizsgálni, hogy „a csillogó hardver tartalmának tündöklése is hasonlóan sikeres-e”. Mint írja:

„nem mindegy, hogy üres, de jól fizető keretekkel vagy azok létjogosultságát igazoló értékes tartalmakkal és valódi szellemi műhelyekkel” rendelkeznek-e."

A politikus szerint a kormányzat eddig a legsikeresebb a politikai stratégiaalkotást kiszolgáló kommunikációs boszorkánykonyhában volt, az emlékezetpolitikában és a művészeti intézményrendszer tartalommal való megtöltésében viszont látványosak az adósságaik.

L. Simon László úgy véli, a széles közönséget a sikeres műveken keresztül lehet megszólítani, és mint fogalmaz, a politikai agytrösztök produktumai helyett „jó filmek, jó regények, értékes színdarabok, csodás új zeneművek kellenek.” Ezen a ponton pedig mintha kissé odaszúrna a CPAC szervezőinek, amikor azt írja:

„Örülök, hogy Tucker Carlson és egy sor neokonzervatív amerikai szakértő és tanácsadó jár nálunk, ám az ő jelenlétük nem pótolja a friss és sokakat megszólító magyar művek megszületését vagy népszerűsítését.”

Publicisztikáját végül azzal zárja, hogy a politikának nem elég utánpótlást nyújtó versenyistállókat létrehozni, hanem új és nagyszerű művek megszületését kell segítenie, mégpedig olyanokét, „amelyek a mai fiataloknak az ő nyelvükön és indirekt mondják el: nagyszerű dolog magyarnak lenni”.

L. Simon László nem először úszik szembe a kormányzati fősodorral. Tavaly áprilisban azzal keltett feltűnést, hogy a felháborodott Facebook-posztban kelt ki a háziorvosi rendszer ellen, amikor az egykori államtitkár azt kérdezte:

„Elképzelhető manapság, hogy egy háziorvosi rendelésre csak telefonon lehet bejelentkezni?”

A poszt másnapra eltűnt az oldalról. Az idei Tusványoson pedig Hoppál Péter kormánybiztost L. Simon lényegében felkérdezte arról, miért tartják fenn mesterségesen állami hirdetésekkel a napilaprendszert, és miért vesz a kormány 10 ezer példányt a Nemzeti Sportból.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!