Nem kapták el a szamárköhögést a csecsemők az országos kardiológiai intézetben, ahol néhány hete járt egy fertőzött ellenőr

A fővárosi kormányhivatal szamárköhögéssel diagnosztizált munkatársa maszk nélkül tartott járványügyi ellenőrzést június közepén az országos kardiológiai intézet (GOKVI) gyermekintenzív osztályán. Most, a lappangási idő letelte után kiderült, az ott kezelt csecsemők szerencsére nem kapták el a szamárköhögést – írta a Népszava.

„Ez idáig nem merült fel, hogy akár az ellátottak, akár a dolgozók körében bárki megkapta volna a szamárköhögést a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben” – közölte az Országos Kórházi Főigazgatóság. A Népszava információi szerint a GOKVI-ban kezelt, szívsebészeti beavatkozásra váró, illetve a műtéten már átesett újszülöttek az eset után megelőző antibiotikumkúrát kaptak, aminek szerepe lehetett abban, hogy nem betegedtek meg.

A járványügyi ellenőrt foglalkoztató fővárosi kormányhivatal korábban vizsgálatot ígért az ügyben. Most a Népszava megkeresésére azt írták: „Budapest Fővárosi Kormányhivatal munkatársa az ellenőrzés során az intézmény házirendjének és vonatkozó szabályainak előírásai szerint járt el.” A lap hozzátette, hogy az ellenőr a GOKVI higiénikus szakembereinek kérésére sem vette fel a maszkját az ellenőrzés során. A Budapesti Rendőr-főkapitányság azt közölte, nem érkezett hozzájuk feljelentés az üggyel kapcsolatban, de vizsgálják a sajtóban megjelent eset körülményeit.

Magyarországon jelenleg egyre több szamárköhögéses esetet jelentenek. Arról megoszlanak a vélemények, hogy kell-e aggódni, az viszont biztos, hogy a környező országok némelyikében drámaian megnövekedett az esetszám, Szerbiában és Horvátországban már járványos a helyzet. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) beszámolója szerint Magyarországon korábban évente legfeljebb nyolc szamárköhögéses eset fordult elő, ám most csak az év első felében már 132 ilyen beteget regisztráltak.

Itthon a szamárköhögés ellen kötelező a védőoltás gyerekkorban, de az újfajta vakcina hatásossága gyorsan romlik, így felnőttkorban is ajánlott lehet az oltás, főleg akkor, ha valaki gyakran mozog csecsemők közelében.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!