A Mandiner főszerkesztő-helyettesének is hiányzik Novák Katalin válasza a kegyelmi ügyre, de annyira nem, hogy megkérdezzék róla
A kegyelmi ügy évfordulójának alkalmából az ATV Egyenes Beszéd című műsorának vendége volt Kacsoh Dániel, a Mandiner főszerkesztő-helyettese is. Magával a kegyelmi üggyel csak érintőlegesen foglalkoztak, főleg inkább annak hatásáról beszéltek Nagy Attila Tibor politikai elemzővel, az adás ötödik perce környékén azonban szóba került az a kérdés is, amire a mai napig nincs válasz:
miért írta alá a kegyelmi kérvényt Novák Katalin?
A Mandiner főszerkesztője ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy az influenszerek, az akkor még Gyurcsány, majd Magyar Péter vezette ellenzék az egész Fideszre rá akarta tolni ezt a politikai hibát, amit Novák és Varga elkövettek, „bár ők vállalták érte a felelősséget, ami egy méltányolható körülmény”.
„De Novák Katalin a mai napig nem magyarázta meg...” – veti közbe Nagy Attila Tibor, amire Kacsoh Dániel azt válaszolja, hogy
„Igen, ez nekem is hiányzik, és ezzel nem vagyok egyedül, ezt aláírom”
– mondja, majd rátér arra, hogy ugyan vannak az ügynek következményei, amelyek negatívan hatottak a Fideszre, de nem ez az ügy határozza meg a politikát.
Hogy a magát Magyarország konzervatív hangjaként meghatározó lap miért nem kérdezte meg erről Novák Katalint, ha ennyire hiányzik a válasz, az nem került szóba adásban.
A nyomtatott Mandiner 2024. február 15-én „Emelt fővel” felirattal a címlapján jelent meg, a cikkben hosszasan vették végig a két politikus életútját, miközben méltatták sikereiket. A cikkben azonban nem került elő az a kérdés, hogy Novák és Varga miért hagyták jóvá K. Endre kegyelmét. Emellett sem a Novák Katalin tanácsadójaként K. Endre kegyelmét támogató Balog Zoltánról, sem Varga Judit volt férjének, Magyar Péternek vádjairól nem írtak egyetlen szót sem, és a lap archívumában sem nagyon találni erre vonatkozó kérdést.
A beszélgetés további részében Kacsoh Dániel arról is beszél, hogy Magyar Péternek a kormányzóképességet tekintve még nem sikerült alternatívát mutatnia, ebből még lesz gondja, és
„nem ódzkodom attól, hogy ezt számomra és az ország számára pozitív szcenáriónak tartsam”.
A Mandiner főszerkesztő-helyettese szerint Magyar ugyan egy erős O1G-érzetet tudott felmutatni, de ha az életszínvonal javul 2025-ben, és Magyar Péter nem tudja megerősíteni a bizonytalanokban, hogy ő alkalmas lenne az ország vezetésére, „és vannak kétségeim, hogy ez nem fog nem sikerülni”, akkor ott fogunk tartani, mint 2022 tavaszán.
Hogy a kormánymédia hogyan és hogyan nem adott hírt a kegyelmi botrányról, azt az ügy évfordulóján ebben az Eltussolás, visszatámadás, nulla számonkérés című cikkben írtuk meg részletesen.