Május közepéig letartóztatásban maradhat az óbudai polgármester

„A korrupciós bűncselekmények miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen indult büntetőügyben az ügyészség indítványozta – a bűnismétlés és a bizonyítás megnehezítésének veszélyére tekintettel – a polgármester letartóztatásának további három hónappal, 2025. május 16-ig történő meghosszabbítását” – válaszolta a KNYF a Magyar Hang kérdésére, a lap arról érdeklődött, hogy meddig marad letartóztatásban Kiss László óbudai polgármester. Az ügyészség azt is közölte, hogy az ügyben 18 gyanúsítottat hallgattak ki eddig.

Az ügyészség indítványáról a bíróság dönt majd, ezúttal személyesen is meghallgatják majd Kiss Lászlót, mert már fél éve van letartóztatásban. Kerestük a Fővárosi Törvényszéket, hogy megtudjuk, mikor dönt a bíróság, azt a választ kaptuk, hogy erre még a héten sor kerül. Az ülés nem lesz nyilvános.

Óbuda DK-s polgármesterét augusztus közepén vették őrizetbe hivatali vesztegetés elfogadásának gyanújával. A gyanú szerint Kiss a 2019. októberi polgármesterré választása után megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni. Ehhez az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal. A valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért. Esetenként a vállalt munkát az önkormányzat alkalmazottai végezték el.

A történet szerint egy autómosóból lopták el a pendrive-ot, ami később az ellenzéki politikusokat célba vevő Anonymousnál landolt, legalábbis ezt állította a pendrive gazdája az óbudai polgármester korrupciós ügyében indult eljárásban. A bizonyítékokat gyűjtögető, de egyébként érintett vállalkozó végül kiegyezett az ügyészséggel. A titokban rögzített beszélgetésekben nemcsak ellenzéki, hanem kormányközeli politikusokról is hangoznak el kemény állítások.

A Telex által megszerzett nyomozati iratokból kiderült korábban az is, hogy a Dunaferr „elfoglalásában”, a Borkai-ügyben és a futballstadionokat biztosító őrző-védő cégek környékén is felbukkant az a kamu „fedett nyomozó”, akinek az ügyködése miatt (de akaratán kívül) fény derült az óbudai korrupciós ügyletekre.

A vádakat Kiss László a kezdetektől tagadja, a Demokratikus Koalíció szerint néhány magas rangú állami vezető rendelte meg az óbudai polgármester ellen zajló eljárást azért, hogy megbuktassák.

Sára Botond főispán törvényességi felhívást adott ki, amiben visszakövetelte a polgármester fizetését, mert szerinte a letartóztatásból nem tud dolgozni, az óbudai önkormányzat szerint viszont tud.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!