Leszármazottja szerint Széchenyi gyűlölte volna Tiborczot
Széchenyi Bence interjút adott a Válasz Onlinenak, miután a Széchenyi család leszármazottja a Direkt36 dokumentumfilmjében eljátszotta, hogy felvételt kér Tiborcz István elitklubjába. Széchenyi az interjúban egyebek mellett beszélt A dinasztia című filmben történő szerepléséről, Tiborcz István gazdagodásáról, az MCC működéséről és a magyar politikai helyzetről.
A Széchenyi család leszármazottja még Fulbright-ösztöndíjjal ment az MCC-re, de mivel folyamatosan konfliktusba került az egyetemmel a választott kutatási témái miatt, távozott onnan, majd megírta tapasztalatait a Guardian véleményrovatába. Erről a cikkről azt mondta a Válasz Onlinenak, fel akarta villantani, „hogy ez az ország azért nem egyenlő Orbán Viktorral és a rendszerével”. Széchenyi Bence szerint akkor jár minden az MCC-s ösztöndíjasoknak, „ha a politikailag helyes, orbáni következtetésekre jutnak és azokat támasztják alá”.
Szerinte „Széchenyi István a magánvagyonából csinált közvagyont, Tiborcz István pedig a közvagyonból magánvagyont”. Azt mondta, hogy mikor felvételt kért Tiborcz elitklubjába, kiderült számára, „elképesztő módon érdekli őket az emberek státusza”. Széchenyi Bence szerint az a közös Széchenyi Istvánban és Tiborcz Istvánban, hogy mindketten „meg nem érdemelt gazdagságot tudhattak magukénak”. Annyi különbséggel, hogy amíg Széchenyi beleszületett, addig Tiborcz beleházasodott. Szerinte Széchenyi gyűlölte volna Tiborczot, a nemzeti tőkésosztály tagját.
Széchenyi Bence még arról is beszélt, hogy
- ő Széchenyi Ferenc leszármazottja, nem Istváné,
- felvették Tiborcz István elitklubjába,
- hisz az oknyomozó újságírás erejében,
- a Guardian-cikk nem indította be az újságírói karrierjét, de nem is volt ilyen szándéka a megírásával,
- a Direkt36 dokumentumfilmje „a magyar emberek szolgálatában született”,
- szerinte Magyarországon nem mindig tiszták a választások,
- a vendégmunkások behozatala ellenére munkaerőhiány van Magyarországon.
Széchenyi korábban azt mondta, hogy a Guardianben megjelent cikke után lejáratókampány indult ellene, a közösségi médiában pedig folyamatosan kapta a támadó üzeneteket.
A Direkt36 filmje kiemelten foglalkozik Tiborcz István, a kormányfő vejének gazdagodásával, és felidézi, milyen szerepet játszottak ebben olyan közbeszerzések, amelyeket az EU ellenőrei súlyosan szabálytalannak találtak. Emellett kitér arra is, hogy milyen állami segítséget kapott a ma már luxusingatlanokból, pénzügyi és logisztikai cégekből álló birodalma, amelynek irányításában részt vesz a miniszterelnök legidősebb gyermeke, Orbán Ráhel is. A dinasztia eddig 2,3 millió megtekintésnél jár a YouTube-on.