Ügyfelei és partnerei sem tudják, hogy fog működni az egyedi gyógyszerkérelmeket elbíráló alapítvány
Egyelőre senki nem tudja, hogyan fog pontosan működni az egyedi gyógyszerkérelmeket és terápiákat elbíráló, újonnan létrehozott szervezet, a Batthyány-Strattmann László Alapítvány (BSLA), sem az ügyfeleinek, sem a leendő partnereinek nincs erről információja, írja a Népszava. A lap szerint az alapítványnak már pénteken meg kellett volna kezdenie a működését, de Harsányi András, a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META) elnöke a múlt héten egy háttérbeszélgetésen azt mondta: ők úgy tudják, hétfőn kezdi meg működését a szervezet.
Harsányi András azt mondta: a META szeretne egyeztetni az első negyedévben arról, hogyan fog zajlani az egyedi elbírálás, mert egyelőre nem látni tisztán ezzel kapcsolatban. A szakértő szerint a tagok nyitottak voltak a kezdeményezésre.
A Batthyány-Strattmann László Alapítvány kormányzati forrásból adhat támogatást azoknak, akik Magyarországon szakmailag elfogadott, de társadalombiztosítási támogatással nem rendelhető gyógyszerekhez, gyógyászati segédeszközökhöz szeretnének hozzáférni. A Népszava szerint az alapítványhoz várhatóan évente 18-20 ezer kérelem érkezhet, és mintegy 50 milliárd forint értékben nyújthat támogatást a betegek gyógyszereihez, gyógyászati segédeszközeihez.
A BSLA-t irányító kuratórium elnöke Kovácsné Putnoki Katalin, a felügyelőbizottság elnöke Bidló Judit lett, aki jelenleg az egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár lett.
Januárban a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének elnöke, Zlinszky János is azt jelezte, hogy az új szervezet működéséről, eljárásrendjéről nincs információjuk, pedig az alapítvány által utalványozott nagy értékű gyógyszerek nagy részét a betegek a patikákban váltják ki.