„A testi sértés nem volt szándékos” – állítja a szolnoki kalandparkban gyereket felrúgó karateedző védője

Nem ismerte el az ellene felhozott vádakat a bírósági előkészítő ülésen a volt karateedző, aki a vád szerint tavaly nyáron felrúgott egy kisgyereket a szolnoki kalandparkban. A. Tibor most nem akart vallomást tenni a Szolnoki Járásbíróságon, azt későbbre tartogatja. Így az ügy tovább folytatódik.
Tavaly július közepén került elő egy felvétel, amin azt lehetett látni, hogy egy férfi olyan erővel rúgta ki egy gyerek lábát a kalandparkban, hogy a kisfiú ráesett a fejére. A fiú anyja csak a videóból tudta meg, hogy mi történt a gyerekével.
A karateedző a tette után előbb vállalta a felelősséget, beismerte a rendőrségnek, bocsánatot kért, és azt mondta, csak remélni tudja, hogy nem okozott lelki sérülést a kisfiúnak. A jászberényi Yakuzák SE elnökségéről is lemondott, a Magyar Karate Szakszövetség végleg eltiltotta a karateoktatástól, megfosztotta díjaitól, és a fekete övet sem viselheti. Két hónappal később, az ügyészségi kihallgatásán viszont már azt mondta, ő nem akart – akár pszichikai, akár fizikai – sérelmet okozni.

Az 56 éves A. Tibor ellen a vád: védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett súlyos testi sértés kísérlete és kiskorú veszélyeztetése. Ehhez a vádlott védője a szerdai előkészítő ülésen azt mondta, szerinte hangzatosak azok az írások, amik arról szólnak, hogy a vádlott nem ismerte be a bűnösségét: már az elején beismerő vallomást tett, csak a vád minősítését nem ismeri el, azaz a szándékosságot. „A testi sértés nem volt szándékos, ráadásul semmiféle testi sértés nem következett be. […] Szándékosságra semmilyen objektív vagy szubjektív bizonyíték nincs” – mondta a védő, aki szerint a kiskorú veszélyeztetésének vádja sem áll meg. „Semmiféle traumája nem alakult ki a gyereknek, miközben a szakértő azt lebegteti, hogy kialakulhatott volna” – tette hozzá.
A védő egy köteg iratot is átadott a bíróságnak, azt állítva, hogy azok támogató levelek olyan többgyerekes apáktól és anyáktól, akik arról írtak a vádlottnak, nem értik ezt az egész médiaőrületet az ügy körül.

A bíróságra a gyerek anyja és a vádlott egykori párja (aki erőszakkal vádolja a férfit) együtt jöttek, és két őrző–védő személyt is hoztak magukkal, saját védelmükre. Ők kísérgették a két nőt a bíróságon, leültek melléjük a tárgyalóteremben.
Pócs védelmébe vette, Orbán elítélte, Pócs bocsánatot kért
Az ügy nyilvánosságra kerülése után A. Tibort a fideszes jászberényi országgyűlési képviselő, Pócs János a védelmébe vette: azt mondta, hogy az edző alapvetően másmilyen ember, mint amit a képek sugallnak, és bár tette védhetetlen, ez csak azt jelenti, hogy „volt egy gyenge pillanata, mint bármelyikünknek”.
Orbán Viktor másképp nyilatkozott. A Kossuth rádióban azt mondta, „a dolog elviselhetetlen, tűrhetetlen és következményekért kiált”. A miniszterelnök szerint amikor táborba adja a szülő a gyerekét, akkor a szervező felelősséggel tartozik érte, és „nem fordulhat elő, hogy bárki felnőtt bántsa a gyereket”. A kormány dolga pedig az, hogy „aki nem tud ennek a felelősségnek megfelelni, az ne szervezzen tábort” – mondta. A. Tibor erre azt mondta, sajnálja, hogy a miniszterelnök bizalmát is elvesztette.

A miniszterelnök elítélő nyilatkozata után aztán Pócs János is meggondolta magát, és a Facebookon kért elnézést. „Természetesen soha, senkinek nem lehet olyan gyenge pillanata, amikor egy rá bízott gyermeket bánt! Erre nincs mentség!” – írta.
Miután nyilvánosságra került a videó, amin az edző lerúgta a kisfiút a kalandparkban, több korábbi tanítványa azzal vádolta meg a férfit, hogy velük is erőszakos volt. Egyikük egy fotót is közzétett, amin véraláfutások látszanak az arcán. Egy másik nő, a karateedző volt párja arccal-névvel azt állította, hogy az edző korábban megerőszakolta. A karateedző az állításokat visszautasította, és azt mondta, a rágalmazásért feljelentést tesz. Azt, hogy másokkal szemben követett-e el a férfi bűncselekményt, külön nyomozásban vizsgálják.