Lengyel Tamás: Mindennap mondjátok el a mikroközösségeiteknek, miért szar ez a rendszer!
„A szolidaritás összeköti az embereket. Ha szolidárisak vagyunk, képesek vagyunk együtt szembenézni a nehézségekkel, és közelebb kerülünk egy empatikusabb, igazságosabb világhoz” – mondta a következőként felszólaló Lengyel Tamás színművész a színpadon.
Szerinte mára megszűnt a szolidaritás, de ő olyan Magyarországon szeretne élni, ahol nincs jó vagy rossz magyar, ahol mindenki egyenlő, mindenkinek azonos jogai vannak, és ahol segítenek a rászorulóknak.
A gyülekezési törvény módosítása és a Pride betiltása csak a kezdete annak szerinte, hogy lépésről lépésre mindenkit kirekesszenek, „aki nem hajlandó a sorba beállni, és nem bólint rá arra, amit a hatalom diktál.”
A megosztottság egyetlen célt szolgál Lengyel Tamás szerint:
„amíg mi egymással vitázunk, kisebbségeket gyűlölünk, népcsoportokat hibáztatunk, ne vegyük észre, hogy ők krokodilbőr táskával, Ferrarival parádéznak, és ellopják a jövőnket, a lehetőségeinket és a gyerekeink esélyét”.
A színművész arról is beszélt: nem elég a felháborodás és a tiltakozás, aktívan dolgozni kell, hogy felrázzák a közömböseket, a passzív szavazókat, mert 2026-ban mindenkit az urnákhoz kell vinni. „A passzivitás, a választási bojkott csak a hatalomnak kedvez.”
„Mindennap mondjátok el a mikroközösségeiteknek, miért szar ez a rendszer!” – folytatta Lengyel Tamás. Tényekkel, érvekkel kell meggyőzni szerinte azokat, akik csak a propagandát látják. Azt kérte a tüntetés résztvevőitől, hogy támogassák a független sajtót és a civil szervezeteket, és ne vásároljanak NER-es cégektől. „Váltsuk le a rendszert 2026-ban, hogy újjáépíthessük a szolidaritást és egy egységesebb Magyarországon élhessünk!”
