A Kutyapárt politikusa beszólt a régi ellenzéknek, a Tiszának és a Fidesznek is

Története egyik legnagyobb rendezvényét tartotta a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, amely azért vonult Budapest belvárosában, hogy „mindenki legyen egyforma”. Az Illiberal Pride névre keresztelt békemeneten a szürkeség és az egyformaság fontosságát hirdették. A párt igazgatója, Nagy Dávid a Hősök terén tartott beszédében beszólt a Tiszának, a kormánynak és a régi ellenzék pártjainak is.
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) békemenetet hirdetett szombat délutánra a Hősök terére, hogy az egyformaság mellett demonstráljanak. Az esemény leírása szerint Orbán Viktor hibátlan helyzetértékeléssel felismerte, hogy ma Magyarországon nem a rossz közszolgáltatásokkal, az inflációval, a lakhatással vagy az orosz befolyással van baj, hanem a sokszínűséggel.
„Egyetértünk miniszterelnök úr gondolataival, és támogatjuk az egységesítést. Legyen mindenki egyforma, ezért most utcára szólítjuk az embereket! Gyere velünk vonulni szürke pólóban, lobogtassunk szürke zászlót, és legyünk büszkék arra, hogy lehetnénk akár egyformák is” – olvasható a felhívásukban.
A tervezett program így nézett ki: a menet a Hősök teréről indul, és érinti a Dózsa György utat, az Andrássy utat, a Felső erdősor, a Benczúr utca, a Bajza utca, a Délibáb, a Dózsa György, a Verona Angyalai és az Olof Palme sétányt, majd visszatér a Hősök terére. A program szerint a vonulás 14:30-kor kezdődik, majd másfél óra séta után, délután 4-től színpadi program és beszédek lesznek.
A helyszínen tartózkodó kollégáink szerint már délután 2-től folyamatosan érkeztek az emberek a Hősök terére és az Andrássy útra. A szervezők arra kérték a menetelőket, hogy az egyenlőség jegyében szürke pólóban jelenjenek meg az eseményen.


A vonulás előtt tíz perccel elkezdett szellősen megtelni a tér, a hangszórókból Ákos-és Tóth Gabi-dalok szóltak, de felcsendült a Mi vagyunk a Fidesz című sláger is. A vonulók közül nagyjából mindenki tartotta a dress code-ot, alig van, aki nem szürke felsőben érkezett. A helyszínen megjelentek a szokásos Kutyapárt-szlogenek, a legyen minden jobb, de a Kontroll élő közvetítésében feltűnt egy olyan csoport, akik „Illiberal Pride” molinót tartottak.
A tervezett indulás időpontjában a helyszínen megjelent a párt egyik szervezője, aki a tömeget azzal köszöntötte, hogy remek érzés ennyi egyforma embert látni, majd a tömeggel azt kezdte skandáltatni, hogy „egyformaság!”. Kovács Gergely, a Hegyvidék polgármestere és a párt elnöke is a helyszínen volt, kollégánknak arról beszélt, hogy legalább egy Pride meg lesz tartva, és ez már siker, utalt a saját rendezvényükre.
„Ha esetleg úgy alakul, és nem lesz rendes Pride, az szerintem viszonylag erős kép Magyarországról és a kormányunkról, hogy van egy ország Európában, ahol így néz ki egy Pride” – mondta a Telexnek Kovács, hozzátéve, hogy ha mégis lesz nyáron Pride, akkor az MKKP mindenképp ott lesz.
Arról is beszélt, hogy ha hétfőn aláírják a törvénymódosítást, legalább nagyobb lesz a motiváció a hídfoglalásra: „Én azt gondolom, hogy egy évet kell kibírni, itt azért most már nem nagyon sikerül a kormánynak semmi, a gazdaságunk is milyen állapotban van, a fizetések is. Bírjuk ki valahogy ezt az egy évet, aztán majd jön egy másik, aki talán tudja, mit kell csinálni, de igazából ennél bárki jobban tudja csinálni, mint ami most van. Én optimista vagyok, bármi is történik. Kivéve, ha a Mi Hazánk nyer, de az talán csak nem” – mondta Kovács Gergely.
A vonulás végül Kis Grófo Mert a nézését, meg a járását című dalával kezdődött el, de gyorsan lekeverték és szovjet indulókat, valamint magát a szovjet himnuszt kezdték játszani a hangszórókból. A szürreális menetben feltűntek szivárványos zászlók is, de az Andrássy utat szinte teljesen beterítette a szürke tömeg.


Kicsivel több mint fél órával a tervezett indulás után a tömeg eleje a Bajza utcánál volt, de a Hősök tere akkor még mindig nem ürült ki teljesen. A helyszínen tartózkodók szerint ez az egyik legnagyobb kutyapártos rendezvény, amin voltak. A hangosbemondókban időközben azt mondták:
„Ruszkik, gyertek haza!”

A vonulók között megjelent a Kutyapárt rendezvényeiről ismert T. rex is, amelynek fejét folyamatosan hűteni kell a hőség miatt.
A Kodály köröndön egy performansz miatt megállt a menet, szürke gólyalábasok csaptak össze a színesekkel. A helyszínen tartózkodó kollégáink szerint az összecsapásból szürke és színes kisgólyák születtek, de a színest szürkére festették.

„Fessék le!” – követelte a tömeg, majd azt skandálták, hogy „szürke festéket minden kórházba!”. A tömeg eleje egy óra séta után visszafordult, majd megindult a Hősök tere felé, ahol a színpadon beszédeket mondanak.
A tömeg, miután lassan visszaért a Hősök terére, Tóth Gabi előadásában hallgatta meg a Hidegen fújnak a szelek című dalt. A szervezők arra kérték a résztvevőket, hogy várják be a menet végét is, mert ahogy fogalmaztak: a vége Ulánbátorig tart.
Kovács Gergely, a Kutyapárt elnöke a Partizánnak arra a kérdésre, hogy felvette-e a kapcsolatot Magyar Péterrel a 2026-os választással kapcsolatban, azt válaszolta, hogy a pártjuk egyik legjobban sikerült rendezvényén nem akar Magyar Péterről beszélni.
Kovács ezután minden ezzel kapcsolatos kérdésre csak annyit ismételgetett, hogy „Magyar Péter, Magyar Péter, Magyar Péter”, majd felvetette a műsorvezető Gulyás Mártonnak, hogy miért kérdezi öt perce csak Magyar Péterről.
A pártja 2026-os esélyeiről azt mondta, hogy csak akkor lehet leváltani a kormányt, ha a Kutyapárt is bejut a parlamentbe, mert sokan nem akarnak Magyar Péterre szavazni, mert nem áll ki fontos ügyek mellett. Úgy véli, sok olyan ember van Magyarországon, aki nem akar olyan párt mögé beállni, amelyik nem szolidáris Ukrajnával és a melegekkel. Kovács Gergely arra a kérdésre, hogy támogatnák-e Ukrajna uniós tagságát, azt felelte, hogy minden olyan országot támogatnak, amely teljesíti csatlakozáshoz szükséges feltételeket.

Az interjúban arról is beszélt, hogy a korrupció mellett a kormány egyik legnagyobb bűne az, hogy milyen szellemiséget terjeszt Magyarországon. Szerinte elképesztően káros, hogy mennyi energiát fordítanak arra, hogy az emberek gyűlöljék egymást. Arra a kérdésre, hogy hogyan lesznek ott a 2026-os választáson úgy, hogy ne álljanak a kormányváltás útjába, azt felelte, hogy az ellenzéki sajtó az elmúlt választások előtt komoly munkát tett abba, hogy az emberek ne szavazzanak a Kutyapártra, részben a sajtót is okolja a gyengébb szereplésért. A választás kapcsán megjegyezte, hogy szerinte már elkerülhetetlen a kormányváltás, mert olyan állapotba került az ország, hogy az emberek már bárkire leszavaznának, kivéve Márki-Zay Péterre. A tömeg időközben visszaért a Hősök terére, ahol a beszédek várása közben szürke füstgyertyákat égetnek.

A Partizán élő közvetítésében két fiatal menetelővel beszélgetett Gulyás Márton, akik arra a kérdésre, hogy támogatják-e a Kutyapártot a választáson, azt közölték, hogy a Tisza Pártra fognak szavazni, mivel mindenképp szeretnék leváltani a kormányt, és ma Magyarországon erre csak a Tiszának van reális esélye. Időközben Magyar Péter is reagált a Kutyapárt békemenetére és a Bayer Zsolt-féle Tisza Párt-ellenes tüntetésre. Magyar Péter a Facebook-oldalán azt írta, hogy Budapesten két viccpárt tartott ma demonstrációt. „Van-e annál kínosabb, mint hogy a Kutyapárt vonulásán többen voltak, mint a közpénztolvaj Fidesz gyűlölet-félóráján?” – írja a bejegyzésében a Tisza elnöke, majd hozzátette: „Vége van, elvtársak.”
A beszédek idejére kissé megfogyatkozott a tömeg, nagyjából a kétharmaduk tért vissza a Hősök terére, ahol a színpadon egy rövid Free SZFE-s performansz után a Kutyapárt koordinátora, Sándor Balázs nyitotta a beszédek sorát. Sándor az egyformaság fontosságát hangsúlyozta, majd arról beszélt, hogy az, aki különleges, az magányos lehet, de aki egyforma, az soha nem lesz egyedül. Mindeközben egy fiatalokból álló csapat azt mondta Telexnek, hogy jól érzik magukat a tüntetésen, de „nem tudják, mennyit számítanak az ilyen megmozdulások, úgyis a parlamentben fog eldőlni, alá lesz-e írva egy törvény, vagy sem”.
A hídfoglalásokon csak egyikük volt ott, mert nem jó időpontban voltak, vidéken tanulnak, nem tudtak eljönni minden héten Budapestre. Azt mondták: ha nyáron lesz Pride, ki szeretnének menni, egyikük nem volt még soha, ez lesz az első, amin biztosan ott lesz.
„Nem vagyok én poloska, nem élhetek befosva” – üvöltötte egy nő a színpadon, majd a közönséget is megénekeltette, ezután folytatódtak volna csak a beszédek, de a közönség azt követelte, hogy énekelje el ismét a dalt.

Közben színpadra lépett Nagy Dávid, a Kutyapárt igazgatója, aki arról beszélt, hogy azok a pártok, amelyek úgy hirdetik magukat, hogy „ne féljetek”, nem mondanak semmit több százezer ember életét meghatározó kérdésekben.
Beszólt az ellenzéki pártoknak is, azt mondta, hogy vannak ezek a politikai erők, akik most tüntetnek, de mikor jönnek a választások, összefognak, és elfelejtik az egyenlő jogok kérdését.
A Fidesznek is odaszúrt egyet, a nagyobbik kormánypártról azt mondta, hogy a legtöbbet teszi azért, hogy Magyarország mindig egy szürke, színtelen-szagtalan, unalmas hely maradjon, és hogy mindenki legyen egyforma, mindezt úgy, hogy mindeközben mindenki gyűlöli egymást.
„Néhány drogos hülyegyereken kívül senki nem akarja már azt, hogy az ország jobbá váljon, csak a szavazat van, a matek, a grafikonok és az ötven plusz egy, ez csodálatos” – mondta Nagy Dávid, aki bejelentette, hogy a szürke pólók megvásárlásával a Pride-büntetések kifizetésében tudják őket segíteni. A beszéde végén megszólította Bayer Zsoltot is, mondván, hogy egy a céljuk, menjenek át hozzájuk.
Felszólalt Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere, aki ironikusan azzal kezdte a beszédét, hogy büszke a vonulókra, hogy szépen, nem táncolva, fegyelmezetten vonultak. Baranyi viccből azt mondta a tömegnek, hogy ünnepeljék meg együtt a Kossuth téren a gyülekezési jog korlátozását, „mindenki hozzon magával szép, szürke virágokat”.

A következő felszólaló Döme Zsuzsanna Suzi, a párt társalapítója és társelnöke volt, aki arról beszélt, hogy a magyar történelem nagy alakjai nem hordtak színes, batikolt ruhákat, nem is láttuk őket színesben, például Szálasit sem. A beszéde végén kikérte magának, hogy a saját szürke rendezvényükön színeket kell látnia.
Mindeközben a tömegben egy másik csoport fiatal azt mondta a Telexnek, hogy „fain a tüntetés”, jól érzik magukat. Szerintük arra biztosan jók ezek a tüntetések, hogy ha valaki látja, hogy történnek, talán megkérdezik a résztvevőktől, hogy mi történt itt, és elindul egy beszélgetés.
Egyikük szerint ha megszűnik a párbeszéd a kormánypárt és az ellenzék között, akkor kellenek az ilyen események, hogy alulról szerveződve „elkezdődjön valami”. Elmondása szerint ő mindig kiment a Pride-ra, hogy kifejezze a szolidaritását, mert nemcsak saját maga mellett szeretne kiállni, hanem mások mellett is.
Az utolsó felszólaló Kovács Gergely, a párt elnöke volt, aki a beszéde nagy részében a szürkeség tematikáját vitte tovább. Később ironikusan azt mondta, hogy követelik az előre kitöltött nemzeti konzultációkat: „tudjuk, hogy utólag kitöltik, de miért nem töltik ki előre” – tette fel a kérdést, majd ezután a mögötte látható kivetítőn megjelenő saját magát konferálta fel, ahol bejelentette, hogy a Hegyvidék polgármestereként az egyformaság jegyében két fiatal nőt adott össze.