A rendőrség szerint nem volt köze a politikához, hogy leváltották a megafonos segédlelkészt előállító rendőrt
A kolléga fenyítésével és megbízásának visszavonásával kapcsolatos sajtóértesülések igazak. Mindezek okát azonban szakmai mulasztásban kell keresni, nincs köze ahhoz, hogy melyik politikai oldal szimpatizánsát érintette a rendőri fellépés
– írta pénteken kiadott közleményében a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság. A rendőrség tájékoztatásában arra adott magyarázatot, miért váltották le őrsparancsnoki pozíciójából a rendőrt, aki előállította a Tisza tavaszi, szentendrei rendezvényét megzavaró megafonos segédlelkészt.
Ahogy megírtuk, Magyar Péterék áprilisi országjárásának egyik utolsó állomásáról a férfit a rendőrök bilincsben vitték el, miután többek között azt kiabálta, hogy „vörösiszapot a Tiszába”. Később kiderült, hogy Albert-Nagy Ákos unitárius lelkészről, és egyben a Megafon tagjáról van szó, akinek akciójától a Budapesti Unitárius Egyházközség is elhatárolódott. Az őt előállító rendőrrel szemben már másnap házon belül intézkedtek, visszavonták őrsparancsnoki megbízását.
A rendőrség magyarázata szerint már az elsődleges parancsnoki vizsgálat is megállapította, hogy jogszerűtlen volt a rendőr intézkedése, „az arról tett jelentés pedig valótlan hivatkozást tartalmazott.”
Álláspontjuk szerint az előállított személy, tehát Albert-Nagy Ákos „cselekménye nem alapozott meg személyi szabadságot korlátozó rendőri intézkedést.” Kiemelték, a parancsnoki kivizsgálás célja annak megállapítása, hogy a helyszínen hozott döntések szakszerűek voltak-e, és ha nem, akkor ezeket megelőzzék a jövőben, és minél előbb kijavítsák a hibát.
Mint írták, ebben a folyamatban és a rendőri intézkedések során, „nincs helye diszkriminációnak, politikai, világnézeti álláspontnak”. A rendőrség szerint ezt bizonyítja az is, hogy a Tisza Párt többi rendezvényét megzavarók közül már többekkel szemben fellépett a rendőrség.
„A rendőrség számára elsődleges érték a törvényesség, a szakszerűség és a pártatlanság” – írták, hozzátéve, kiállnak azokért a jogszerűen eljáró kollégákért, a hibás döntéseknél viszont „szükséges a személyi felelősség érvényesítése.”