Kövér László szerint egy „ügynökpárt” terrorcselekménnyel akarta megakadályozni egy törvény elfogadását
„Mélypont, hogy egy ellenzéki párt, amely azóta bejelentette, hogy nem indul jövőre a választáson, terrorcselekményt elkövetve próbálta megakadályozni egy törvény elfogadását” – mondta a Momentum füstgyertyázásáról Kövér László, az Országgyűlés elnöke az M1 48 perc című műsorában. Kövér szerint a magyar belpolitika inkább tragikus, mint komikus, az ukrán politikai elitet pedig „bűnrészesnek” tartja.
A magyar belpolitika helyzetéről a házelnök azt mondta, hogy „azt a mélypontot, ahova a Tisza Párt és Magyar Péter megjelenésével a magyar belpolitika stílusa jutott, nem tudtuk volna elképzelni harminc vagy tizenöt évvel ezelőtt”. Ezután a visszavonult Gyurcsány Ferencre és a választáson nem induló Momentumra tért át.
Kövér a Momentumot „ügynökpártnak” nevezte, „amelynek már a létrejötte sem belső igényből fakadt, hanem külső megrendelésre”. Szerinte a destrukción kívül nem volt értelme a létüknek, hozzátette: nem zárta ki, hogy a párt néhány politikusának lesz még jövője a „Soros-féle hálózat” valamelyik intézményében vagy a Tisza Párt listáján.
A teljesen visszavonuló Gyurcsány Ferencről a házelnök azt mondta, meglepte a DK-s politikus visszavonulása, de az még inkább, hogy ezt nem saját maga, hanem a felesége jelentette be. „Ez azoknak a találgatásoknak ad alapot, amely szerint Gyurcsány Ferenc nem egy autonóm személyisége volt a politikának, sokkal inkább egy háttérhatalom embere” – fogalmazott.
Ukrajnával kapcsolatban Kövér azt mondta:
elismerésre méltó, ahogy az ukránok hősiesen védik területüket, de hogy van-e ennek értelme, abban már kételkedik.
Majd arról beszélt, hogy „a háborút elszenvedő ukrán emberekkel mély emberi szimpátiát érez, szemben az ukrán politikai elittel, mert ők bűnrészesek abban, ami történt”. Kitért a Voks 2025 szavazásra is, aminek eredménye szerinte kötelezettséget és politikai támaszt ad majd a kormánynak.
Kövér arról is beszélt még, hogy:
- A jövő évi országgyűlési választások utáni időszakot a parlamentarizmusra, a demokráciára nézve borúsnak látja.
- „A hagyományos média is elindult a jobblétre szenderülés útján, a politikai kommunikáció áttevődik a világhálóra, ez pedig borzalmas következményekkel jár a tartalomra és a stílusra.”
- „Egyes idióták már a biológiai adottságainkat is korlátnak tekintik. Már nem a lelke veszik el Európának, hanem már az esze is, e folyamat vége pedig a totális káosz és szétesés lesz.”
- Nem tudja, hogy 2026 után ott lesz-e a politikában, de nem érzi azt, hogy „okvetlenül háttérbe kellene vonulnia”, és szakítania kellene a közélettel.