„Értünk vagy ellenünk?” – tiltakozó szakszervezetek várják a fővárosi képviselőket a Városházán

“Minél többen legyünk ott a Fővárosi Közgyűlés június 30-án, 18 órára meghirdetett rendkívüli ülésén. A tét ugyanis nem kisebb, mint Budapest működtetése – vagy bedöntése –, a fővárosban dolgozók és az ott élők helyzete, további sorsa” – írták korábbi közleményükben a fővárosi szakszervezetek.
Mozgósításukra este fél hatra megtelt az ülésterem, de a folyósón is sokan várják a fővárosi képviselőket. Sokan molinókkal, táblákkal érkeztek, amelyeken többek közt a “békés, jól működő Budapestért szeretnénk dolgozni” és az “értünk vagy ellenünk? Ez itt a kérdés válasszatok, mert mi is választani fogunk” feliratok olvashatóak.
Korábban azt közölték, hogy a tömeg jelenlétével “szándékos nyomást akarnak gyakorolni” a fővárosi képviselőkre. "Hadd lássák azokat az embereket, akiknek a további sorsa, életminőségének esetleges romlása őket terheli. Nézzenek szembe egymással! – olvasható a közleményben.

A szakszervezetek azt írták, hogy attól tartanak, megismétlődik a legutóbbi, múlt hét szerdai közgyűlés, és egyes képviselők távolmaradással ismét határozatképtelenné teszik az ülést. Az előző heti rendes ülésen se a Tisza, se a Fidesz-KDNP nem vett részt, ezért a közgyűlés elmaradt. A szakszervezetek szerint, ha megint nem döntenek a költségvetésről, azt jelenti, hogy “július elsejétől drámaian romlik minden fővárosi alapszolgáltatás minősége, ami totális összeomláshoz is vezethet”.
A szakszervezeti vezetők egyébként tanácskozásra hívták a képviselőket.: a hétfői, rendkívüli közgyűlés előtt frakciónkként külön-külön kértek konzultációt a kialakult helyzetről, illetve a közszolgáltatások és a munkahelyek megtartásának fontosságáról. A Tisza Párt Facebook-bejegyzésben közölte, hogy ők egyeztettek a szakszervezetekkel. “Minden, amit teszünk, a főváros fenntartható működését szolgálja” – írták. A többi párt egyelőre nem közölte, hogy eleget tettek-e a meghívásnak.
Karácsony Gergely főpolgármester már a múlt hét szerdán kudarcba fulladt közgyűlésen azt mondta, hogy még aznap egyeztet a szakszervezetekkel. Kiss Ambrus a Fővárosi Önkormányzat főigazgatója pedig jelezte: ők arra biztatják a szakszervezetek, hogy gyakoroljanak nyomást a fővárosi képviselőkre.