Orbán Viktor: Ez az utódlás nem olyan kényes kérdés, mintha élet-halál kérdése lenne, majd annak is el fog jönni az ideje

„Állítom, hogy ha még kitartunk, még kell egy kis idő, ha kitartunk, a V4-et újra létre tudjuk hozni, erre komoly esélyünk van a következő egy évben, akkor az európai közhangulat változását fölhasználva ismét elő tudunk állítani egy egyensúlyt a birodalmi gondolkodás és a nemzetek Európája között” – kezdte a beszélgetést Orbán Viktor a Magyar Nemzet Pikk c. műsorában, ahol Bayer Zsolt és Ambrózy Áron kérdezték.
A beszélgetésben pár perc után átkanyarodtak a migrációról a Tisza Pártra, amire Orbán azt mondta, hogy a Tisza az egy „digitális politikai mozgalom, nekik nincsen pártjuk”, Magyarral pedig úgy van, mint „az öreg székely a zsiráffal, hogy szép-szép, de otthonra nem kéne. ”
Orbán szerint ettől még „komoly dolog” az ún. digitális politikai mozgalom, mert könnyen lehet, hogy az ilyen típusú digitális mozgalmak felváltják majd a hagyományos politikai pártokat, de erre egyelőre nincsen válasz. Nekik, mondta a Fideszről, egy „európai mércével mérve is példátlanul sikeres és nagy politikai közösségük” van, digitális politikai mozgalmuk nem volt, de már van egy fél.
A miniszterelnök felsorolta az érdemeiket, mint a munkanélküliség mérséklése, a lakosság gépjárműbirtoklásának az emelkedése, a magyarok egy főre eső húsfogyasztásának növekedése. Szerinte a választást nem lehet elveszíteni, ha nyugodtan tudnak beszélni a sikereikről.
Kitértek arra a hírre, ami bejárta a magyar sajtót, hogy „Megszületett Kiara Lord pornószínésznő és Orbán Viktor első közös fotója”, amin épp a sokszor szélsőségesen fogalmazó Bayer Zsolt botránkozott meg. Orbán azután azt mondta, nekik politikusnak az a dolguk, hogy Hegelt is el tudjuk mondani úgy, hogy az emberek megértsék, szerinte akinek van erre tehetsége, az menjen a politikába. „A komolytalanság és a közérthetőség az nem szinonimái egymásnak” – fogalmazott a miniszterelnök.
Beszéltek ezúttal is az Ukrajnában mozgósítása után néhány nappal kórházba került, majd meghalt férfi esetéről is, amire a miniszterelnök azt mondta, hogy egy háborúban álló országban szörnyű dolgok szoktak történni, de az ebben az esetben sem fogadható el, hogy „agyonvernek embereket”. Orbán szerint amit Magyarország tenni tud, hogy az érintett családokat segítik, illetve „Brüsszelbe is dörömbölünk az ajtón, és követeljük, hogy lépjen fel Brüsszel” az ukrajnai kényszersorozások ellen. Orbán szerint mindenképp ki kell vizsgálni a történteket.
A miniszterelnök szerint a Brexittel változott meg a párbeszéd és a helyzet Brüsszelben, és Orbán szerint, és ha helyre tudják állítani a V4-et, akkor az egyensúly ismét helyreáll majd. Orbán felmondta Bayeréknél a kormánypropagandát, azaz, hogy mivel jár majd Magyarország számára Ukrajna felvétele, és megtoldotta azzal, hogy „ha Ukrajnát fölveszi, akkor nagy valószínűséggel az Európai Egyesült Államok létrehozásának folyamata befejeződött, mert Ukrajna mindig is az Európai Egyesült Államok, a birodalom oldalán áll majd, hiszen másképp nem is tud fönnmaradni, mert nemzetként nem tud létezni, csak a brüsszeli birodalomból tartják fönn.”
Orbán szerint a lengyelekkel, csehekkel, talán románokkal is egy együttműködést lehet elérni, és össze lehet fogni Ukrajna EU-s csatlakozásával szemben, mondta Orbán, aki ismét elmondta, hogy előbb békére van szükség, aztán „definiálni kell Ukrajnát”, majd meg kell állapodni Oroszországgal, aztán stratégiai együttműködés kell Ukrajnával, de nem kell felvenni az EU-ba.
Szó esett Helmut Kohlról, korábbi német szövetségi kancellárról is, akivel Orbán személyesen is nagyon jó kapcsolatot ápolt, és aki „mindig is szerette a magyarokat”, és Orbán a megválasztása idején, 35 évesen Bonnban személyesen kérdezgette a politikáról, majd áttértek ismét a migráció kérdéskörére azzal, hogy a 2017-ben meghalt Kohl nem ismerne rá a mai Németországra.
„Kétségkívül a Fidesz egy sajátos politikai képződmény, mert '88-ban egy történelmi kataklizma előestéjén jött létre a rendszerváltás idején, és utána lett Európa legsikeresebb politikai közössége. És én már az elején is ott voltam, ezért az a képzet, hogy nélkülem ez nagyon nehezen képzelhető el, ez úgy meggyökeresedett. De ez nincs így” – mondta Orbán arra, hogy nélküle nem lenne Fidesz, illetve arra, hogy felmerült kérdésként a nemzetközi sajtótájékoztatókon a visszavonulása.
Szerinte az egy legenda, hogy „a magyar jobboldal jövője személyfüggő”, ő úgy látja, hogy a politikai közösségük ereje inkább abból táplálkozik, hogy „ennek az országnak a többsége az szereti a hazáját, szereti a családját. Rejtélyes módon még őriz kapcsolatot a Jóistennel is. (…) Ez az utódlás az nem egy olyan kényes kérdés, mint ahogy a baloldalon ezt beállítják, mintha az élet-halál kérdése lenne, majd annak is el fog jönni az ideje. És amikor eljön az ideje, azt le fogjuk vezényelni” – mondta még a miniszterelnök, aki igazán kényes kérdésekről nem ejtett szót a műsorban.
Bayer Zsolt még azzal búcsúzott, hogy az ő politikai közösségük olyan – és ezt szerinte az ellenségek sosem fogják megérteni vagy érezni, hogy – „tudjuk, hogy bármikor elmennék veled a háborúba, te meg velem. És hátat merünk fordítani egymásnak, mert tudjuk, hogy nem lesz árulás. Ez a mi erőnk, azt hiszem.”