Beindult a projekt, amivel rengeteget spórolhatnak a Budapesten tanuló egyetemisták
Kisajátította a Diákváros területeit a magyar állam, viszont az eredeti tervekhez képest jóval szerényebb formában jöhet létre az Diákváros.
Kisajátította a Diákváros területeit a magyar állam, Budapest IX. kerülete az érintett 22 ingatlanért 3,5 milliárd forintot fog kapni - írta a Népszava Baranyi Krisztina IX. kerületi polgármester tájékoztatása alapján.
- Egy 9500 négyzetméteres, három 2-3 ezer négyzetméteres telek, és 18 keskeny, önmagában nem is beépíthető nadrágszíjparcella került az államhoz a kisajátítás keretében.
- A fővárosi önkormányzat esetében pedig ezek mellett egy 4800 négyzetméteres terület átadásáról kellett megegyezni.
- A kollégiumok mellett megépülne a közösségi-szolgáltató funkciót kapó Nagyvásártelep csarnoképület, de ezen kívül nem sok maradna meg az eredeti tervből, amiért a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja korábban 580 millió forintot fizetett.
- A 12 ezer új férőhely létrejötte esetén még mindig kétszeres lenne a túljelentkezés, de a jelenlegi három és félszereshez képest ez így is jelentős előrelépés lenne.
- A 2016-ban elfogadott Országos Felsőoktatási Kollégiumfejlesztési Stratégia 8 ezer új férőhely létesítését és csaknem 30 ezer férőhely felújítását tűzte ki célul, ennek a töredéke jött össze mindkét cél esetében - írtuk a kollégiumi férőhelyekkel foglalkozó részletesebb cikkünkben.
Mit mondanak ők? A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) országos fórumsorozatot indított „Az egyetem ilyen” címmel, hogy feltérképezzék a magyar hallgatók problémáit az egyetemisták tapasztalatai és igényei alapján.
- Magyarországon 310 ezer hallgatóra (nappali képzésben közülük 215 ezren vesznek részt) kevesebb mint 50 ezer kollégiumi férőhely jut – emellett az albérletek is folyamatosan drágulnak, a HÖOK ezért a hallgatókat is érintő lakhatási problémákra hívta fel a figyelmet a fórumsorozat indításáról szóló közleményben.