Tiborcz-közeli cég arcfelismerő rendszere fogja ellenőrizni az állampolgárokat a DÁP-ban és az Ügyfélkapu+-ban

1769

A Miniszterelnöki Kabinetiroda Digitális Állampolgárság programjának részeként az állampolgárok beazonosítására kapott feladatot a Tiborcz Istvánhoz közel álló FaceKom Kft., írja a 24.hu.

A cég 2016-ban kezdte el fejleszteni távoli digitális ügyfélazonosító szoftverét, amit több bank, köztük az OTP, a Raiffeisen és az UniCredit is használni kezdett, majd a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó MHB Bank rendelt tőlük ügyintéző kabint.

A Digitális Állampolgár alkalmazás és az Ügyfélkapu+ fejlesztéséért felelős állami vállalat, az Idomsoft Zrt. korábbi bejelentése szerint 2025-től használja a digitális önarcképes ügyfélazonosítást. A mobilapplikáció adatkezelési tájékoztatójában már az szerepel, hogy „a regisztráció során alkalmazott távoli azonosítás biztosításában” a FaceKom Kft. a megbízott.

A FaceKom jelenleg a Central European Opportunity Magántőkealapé, amit az Equilor Alapkezelő Zrt. kezel, mindkettő ugyanarra a budai Törökvészi úti címre van bejegyezve, ahol Orbán Viktor vejéhez köthető több ismert cég, köztük a BDPST Zrt. is működik. Az Equilor Alapkezelő által kezelt alappal korábban a Telex is foglalkozott, a Válasz Online pedig részletes cikkben is taglalta a magántőkealap és Tiborcz István kapcsolatát.

A DÁP-os fejlesztéssel kapcsolatban megkerestük az IdomSoftot is, megkérdeztük, hogy meg tudják-e erősíteni: valóban a FaceKom Kft. biztosítja-e az arcfelismerő szoftvert az alkalmazásokhoz.

Az IdomSoft a Telex megkeresésére közölte, hogy valóban a FaceKom arcfelismerő alkalmazása végzi a Digitális Állampolgár mobilalkalmazás online azonosítási folyamatának egy részét.

„A FaceKom komoly referenciákkal rendelkezik az arcfelismerő technológia fejlesztésében és működtetésében, a vállalat korábban is számos további piaci és állami informatikai rendszerhez nyújtott digitális szolgáltatásokat. Így például a 2021 első negyedévében elindult, a Covid-világjárvány miatt kialakult felhasználói igényekre reagálva a központi azonosítási ügynök szolgáltatások részévé tett ún. videokommunikációval támogatott azonosítás (VKTA) szolgáltatáson is dolgoztak, mely technológián alapszik a jelenleg bevezetés alatt álló szolgáltatás is a NISZ Zrt. mint bizalmi szolgáltató vezetésével” – írták.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!