Matolcsy Ádám Budapesten tűnt fel, a Felix előtt fotózták le

Németh Dániel, a 444.hu fotósa lefényképezte Matolcsy Ádámot, Matolcsy György jegybankelnök fiát, amint a budai Felix Kitchen&Bar étteremből távozott Földvári Gábor üzletember társaságában

Földvári Gábor és Matolcsy Ádám között a közös pont a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett NAP Nyrt. napenergiás cég. Földvári Gábor az egyik alapítója és igazgatósági tagja a cégnek, míg Matolcsy Ádám az egyik részvényese a társaságnak. Földvári Gábort elértük, ő annyit mondott a Telexnek, hogy természetesnek tartja, hogy a cég igazgatósági tagja időnként leül a nagyobb részvényesekkel. Mint megjegyezte, ha konspirációs céllal találkoztak volna, aligha a Felixet választják.

Az MNB-ügy egyik meghatározó szereplőjének számító Matolcsy Ádám a Telexnek küldött válaszaiban korábban azt írta: nem él életvitelszerűen Magyarországon már négy éve, de rendszeresen hazalátogat, és nem tart attól, hogy ha hazajönne, letartóztatnák, mert semmilyen okot nem adott erre. Kérdésünkre azt nem árulta el, hogy melyik országban él.

A Felix korábban is gyakori találkozóhelye volt Matolcsy Ádám társaságának, többek között Somlai Bálintnak, Száraz Istvánnak, illetve Pintér Máténak, utóbbi az étterem üzemeltetője.

A sokféle üzletben aktív, ingatlanokkal, napenergiával, könyvritkaságokkal is foglalkozó Földvári Gábor egykoron a Bookline-ban is meghatározó tulajdonos volt, ismert numizmatikus, aki a legtöbbet alighanem a letelepedési kötvények értékesítésében végzett ügynöki feladatai miatt szerepelt a sajtóban, 8 éve az Index hasábjain erről részletes interjút is adott.

Matolcsy Ádám annak az MNB-ügynek az egyik fontos szereplője, amiről az elmúlt napokban rengeteget írtunk, és amelyben Matolcsy Ádám maga is válaszolt a kérdéseinkre. Mint ismeretes, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) március közepén három olyan, összesen több mint hatszáz oldalas jelentést publikált, ami többé-kevésbé a jegybankhoz köthető: a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány (PADME) gazdálkodásáról; a Neumann János Egyetemért Alapítvány befektetéseiről; illetve magának az MNB-nek a működési szabályszerűségéről, köztük a székházfelújítás költségéről.

Ezek közül az első, a PADME gazdálkodásáról szóló jelentés szólt a legnagyobbat, annak ellenére, hogy – ahogy arról a Telex műsorában is sok szó esik – a független sajtó munkájának köszönhetően már évek óta lehet tudni, hogy az MNB-alapítvány gazdálkodása problémás.

Két nappal a hivatalos jelentés publikálása előtt, március 17-én számolt be arról a számvevőszék jelentéstervezetét megszerző Direkt36, hogy az ÁSZ súlyos hiányosságokat állapított meg, és komoly veszteséget okozó döntéseket azonosított a jegybank több százmilliárd forintnyi alapítványi vagyonának gazdálkodásával kapcsolatban. A témáról ebben a cikkünkben írtunk hosszabban, az MNB-ügy fejleményeit pedig itt követjük.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!