A CATL nem árulja el, hány magyart küldött el, de szerintük ez még nem csoportos létszámleépítés

A sajtóban megjelent hírekkel ellentétben nem történt csoportos leépítés a CATL-nél, és ilyen intézkedés a jövőben sem szerepel a terveik között, írja csütörtök délelőtt megküldött közleményében a CATL Debrecen. Mint írták, a debreceni csapatuk nemhogy csökkent, valójában nőtt is, a létszámuk nemrég meghaladta a 800 főt, és a bővülés várhatóan az év második felében is folytatódik.

A Telexen megjelent cikkünkben a kínai cég jelenlegi és volt dolgozóitól származó információkra hivatkozva arról számoltunk be, hogy a korábban jelzettnél sokkal több, 150-200 dolgozójának mondott fel az elmúlt három hétben a Debrecenben akkugyárat építő CATL, és ezt további leépítési hullámok követhetik. Közülük többen úgy tudják, hogy a gyárból a magyarok túlnyomó részét ki fogják rúgni, a cikkünkben nyilatkozó dolgozók szerint pedig többeket munkaidőben szólítottak fel, hogy távozzanak a gyár területéről. Cikkünk megjelenése előtt részletes kérdéseket küldtünk a CATL-nek arról, hogy pontosan hány embert bocsátottak el, de erre nem válaszoltak.

A CATL a csütörtöki közleményében tehát tagadta a csoportos létszámleépítést, és azt írták: „A cég továbbra is elkötelezett a hazai munkaerő foglalkoztatása mellett, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a gyártási folyamatokat a lehető legtöbb magyar munkavállalóval valósítsa meg.”

Szerintük a félreértések hátterében az állhat, hogy a gyártás elindítását megelőző technológiai és szervezeti felkészülés során ideiglenesen kínai szakemberek érkeznek Debrecenbe. Feladatuk a tudás átadása és a betanítás támogatása, éppen annak érdekében, hogy a legtöbb pozíciót magyar munkavállalók tölthessék be hosszú távon. Hozzátették, hogy a beruházás ütemterv szerint halad, és a CATL „teljes erővel azon dolgozik, hogy legnagyobb európai gyára hosszú távon is a vállalat és Magyarország közös sikertörténetévé váljon.”

Fontos megjegyezni viszont, hogy a CATL csoportos létszámleépítésről beszél, ami egy jogi kategória és azt takarja, hogy bizonyos időszakon belül legalább 30 alkalmazottnak a cég működésével összefüggő ok miatt mondanak fel. Ebbe azonban a próbaidősök nem számítanak bele, vagyis a cég akár több száz próbaidős alkalmazottját is elbocsáthatja anélkül, hogy jogi értelemben csoportos létszámleépítést kelljen bejelentenie.

A Telexnek csütörtök délig összesen nyolc jelenlegi és volt CATL-alkalmazott számolt be a cégnél tapasztalt kirúgási hullámról. Azt, hogy egy csomó ember munkaviszonyát megszüntették, a CATL nem tagadta. Azt többszöri kérdésünkre sem árulta el, hány főnek mondtak fel.

A kirúgásokról szóló részletes cikkünket itt lehet elolvasni.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!