Megkerülhette a Pentagon biztonsági rendszerét az amerikai védelmi miniszter, hogy a megszokott módon kommunikálhasson

Egyre dagad a Signal-botrány az Egyesült Államok védelmi minisztere körül, miután újabb források erősítették meg, hogy a Pentagon kiberbiztonsági rendszerét megkerülve használta saját számítógépén, ellenőrizetlen csatornákon osztott meg érzékeny információkat Pete Hegseth – írta az AP újabb forrásokra hivatkozva. A védelmi miniszter a jelek szerint nem egyszer, hanem rendszeresen kezelt bizalmas információkat szabadon, a biztonsági protokollt figyelmen kívül hagyva. Az ügy először márciusban került elő, amikor kiderült, hogy a jemeni támadás részleteit egy Signalon létrehozott csetszobában vitatták meg, ahová tévedésből meghívták az Atlantic főszerkesztőjét is. A héten az is kiderült, hogy Hegseth hasonló csetszobában a családtagjaival is megvitatott érzékeny információkat.

Az ügy újabb fejezete szerint Hegseth a Pentagon épületén belül is használta a saját számítógépén lévő appot, megkerülve a védelmi minisztérium biztonsági protokollját. Hegseth azért dönthetett így, hogy ezzel a mobiltelefonok helyenkénti – biztonsági okokból biztosított – leárnyékolását kiküszöbölje, és szokásos alkalmazásain keresztül kommunikálhasson, kényelmi okokból.

A leárnyékolás azonban nem véletlen, és Hegseth ennek megkerülésével könnyen lehet célpontja kibertámadásnak, kiskaput adhat a kémeknek. A felhasználó számára látszólagos előnyt nyújt azzal, hogy a biztonsági okokból blokkolt oldalakat is elérhetővé teszi a biztonsági szűrőket megkerülő kommunikációs csatorna, amely azonban épp emiatt védtelenebb is, így érzékeny információk megosztására nem lenne használható.

Donald Trump azonban továbbra is kiáll az általa jelölt, de a védelmi miniszteri pozícióra még a republikánus többség ellenére is nehezen megválasztott Hegseth mellett. A kormányzat fake newsról beszélt az ügy kapcsán – ahogyan ezt tette már a márciusi botrány kirobbanásakor is, amire válaszul az Atlantic publikálta a cset részleteit, bizonyítva, hogy Hegseth valóban érzékeny információkat osztott meg olyan csatornán, amelyen ezt biztonsági okokból nem tehette volna.

Arról, hogy Hegseth saját irodájában is használta saját eszközein a protokollt megkerülő csatornákat, a Washington Post írt legutóbb.

Nemrég a Pentagon bejelentette, hogy vizsgálni fogják Hegseth üzenetváltásait, miután kiderült, hogy több magas rangú tisztviselővel együtt a Signal üzenetküldő alkalmazást használták a jemeni bombázás megtervezéséhez. Az AP szerint a vizsgálat kiterjed más védelmi tisztviselők üzenetküldéseire is, hogy kiderüljön, használták-e mások is az ingyenes alkalmazást, amely nem része a védelmi minisztérium hivatalos kommunikációs hálózatának.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!