Egyre több ország reagál Izrael péntek esti támadására. A CNN szerint Szaúd-Arábia határozottan elítéli a támadást, amit égbekiáltó izraeli agresszióként jellemeznek. Szerintük a támadás aláássa Irán szuverenitását és biztonságát, ami a nemzetközi jog és normák egyértelmű megsértése.
Donald Trump azt mondta, hogy tudott a támadásról, de bízik abban, hogy Irán hajlandó lesz tovább tárgyalni az atomprogramja letekeréséről, miközben külügyminisztere, Marco Rubio kijelentette, hogy az USA nem vett részt a támadásban, és az elsődleges fókuszuk a Közel-Keleten tartózkodó amerikaiak biztonsága.
Kína szerint a helyzet súlyos és komplex, és arra kérik az Iránban tartózkodó kínai állampolgárokat, hogy kövessék az eseményeket és kerüljék a veszélyes helyzeteket.
Keir Starmer brit miniszterelnök a Guardian szerint visszafogottságra szólította fel a résztvevőket, mert szerinte itt az idő visszatérni a tárgyalóasztalhoz. „Az eszkaláció senkinek nem érdeke a régióban” – mondta. Külügyminisztere, David Lammy aggodalmát fejezte ki az esettel kapcsolatban, és ő is visszafogottságot kér.


Christopher Luxon új-zélandi miniszterelnök szerint a támadás egy nagyon nem várt fordulat, és magasnak tartja annak kockázatát, hogy a felek elszámolják magukat. Jobb útnak tartotta az amerikai–iráni tárgyalásokat. Az ausztrál külügyminiszter, Penny Wong azt mondta, hogy a kormány aggodalommal követi az eszkalációt, és a feleket a diplomatikus megoldásra ösztönözné.
António Guterres ENSZ-főtitkár elítélte a katonai akciót, és szintén visszafogottságot vár a felektől.
Japán is elítélte a támadást, mert fontosnak tartják a békét a régióban.