A repülőn ültünk, amikor bemondták, hogy légtérzár miatt máshol szállunk le. Ott derült ki, hogy kilőtték a rakétákat
Hétfő este Irán rakétákat indított a Katarban található amerikai légibázis felé, ami miatt előbb Katar, majd az Egyesült Arab Emírségek, Bahrein és Kuvait is lezárta a légterét. Erre válaszul a Wizz Air minden közel-keleti járatát leállította, átirányította vagy visszafordította – írtuk meg még hétfőn.
A változás leglátványosabban talán azokat érintette, akik a Wizz Air Budapestről Dubajba tartó repülőgépén ültek. Mivel az Egyesült Arab Emírségek a rakétázás ideje alatt lezárta a légterét, a Wizz Air a Dubajba tartó utasszállítóját inkább Szaúd-Arábia fővárosában, Rijádban rakta le.
Egy olvasónk – akit most nevezzünk Balázsnak – a repülőn volt, és beszámolt nekünk arról, hogy hogyan élték meg az eseményeket. Az ő gépük kora délután szállt fel Budapestről, és este már meg is kellett volna érkeznie Dubajba.
Repülés közben azonban a pilóta egyszer csak bemondta, hogy légtérzárat rendeltek el, és ezért Dubaj helyett Rijádban kell leszállniuk. Balázs szerint az utasok többsége sejtette, hogy az izraeli-iráni konfliktus miatt döntöttek így, de arról akkor még csak találgattak, hogy pontosan mi történhetett.
Amikor leszálltak Rijádban és bekapcsolták a telefonjaikat, látták, hogy az Irán által kilőtt rakéták miatt rendeltek el több országban is légtérzárat. Balázs szerint az utasok többsége nem pánikolt, a hangulatot ő jónak vagy átlagosnak érezte. Mindenki kíváncsian várt, hogy mikor és hogyan tudnak majd továbbindulni. Az emberek a légiutas-kísérőket kérdezgették és a telefonjaikon frissítgették a híreket.
Balázs szerint a gép nagyjából 80 százalékig volt tele, és a leszállás után semmilyen tájékoztatást nem kaptak a Wizz Airtől, hogy mikor és merre fognak továbbindulni. Hallották, hogy a személyzet vizet fog osztani az utasok között, de valószínűleg csak azok kaptak, akik kértek, mert nekik nem jutott.

Néhány órával később az Egyesült Arab Emírségek feloldotta a légtérzárat, és Balázs elmondása szerint a többi, hasonló sorsra jutott repülő tovább is repült – a Wizz Air gépe azonban a helyszínen ragadt. Ekkor már többen idegesek voltak, Balázs például azt sérelmezte, hogy a személyzettől még egy snacket sem kaptak.
Miután a többi, eredetileg Dubajba tartó gép elindult, Balázs elmondása szerint már mindenki nagyon akarta volna tudni, hogy a Wizz Air gépe mikor folytatja útját. A személyzet azonban semmilyen tájékoztatást nem tudott adni, sőt, volt olyan légiutaskísérő, aki azzal hárított, hogy neki lejárt a munkaideje.
Órákon keresztül vártak a repülőn, amikor a Wizz Airtől szóltak, hogy a gép nem fog továbbrepülni, legfeljebb másnap délután vagy este. A társaság az utasokat Rijádban szállásolta el, de Balázs és néhány másik utas nem akart egy napot várni. Ő inkább foglalt egy másik társasához egy Rijád-Dubaj jegyet, felszállt arra a repülőre, és reggel már ott is volt.
Balázs szerint az teljesen érthető, hogy légtérzár idején egy gépet egy másik repülőtérre irányítanak át, azt viszont nem érti, hogy a légtérzár feloldása után a Wizz Air gépe a többi társasággal ellentétben miért nem folytatta az útját. Ennél is jobban sérelmezi, hogy órákon keresztül semmilyen tájékoztatást, enni- és innivalót nem kaptak, és szerinte a légiutaskísérők is barátságtalanul viselkedtek.
Az eseményekről a Wizz Airt is megkérdeztük, ahonnan azt írták: „A Budapestről Dubajba tartó 2497-es járat a közel-keleti helyzet hirtelen eszkalálódása miatt biztonsági okokból a rijádi repülőtéren szállt le. Az esti csúcsidőszakban a dubaji, katari, abu-dzabi repülőterek elérhetetlenné válása miatt számos más légitársaság járatainak is Rijádban kellett megszakítania útját. A repülőtér túlterhelődött és nem tudott buszokat biztosítani, amelyekkel az utasokat a terminálba szállították volna.
A kialakult helyzetről az utasokat a járat kapitánya és a vezető légiutaskísérője is többször tájékoztatta, a gépen a mosdók és a légkondícionáló folyamatosan működött. A szaúd-arábiai alkoholtörvények miatt az utaskiszolgáláshoz szükséges fedélzeti kocsikat le kellett zárni, amit a reptér munkatársai folyamatosan ellenőriztek, ez nehezítette az utasok fedélzeti ellátását. A rijádi repülőtér később felgyorsította a folyamatokat, az utasok végül helyi idő szerint éjjel fél 12-kor hagyhatták el a fedélzetet, nekik a légitársaság saját költségén vízumot, szállást, valamint transzfert is biztosított. A járat az utasokkal együtt várhatóan ma délután Budapestre tér vissza.”