Javult a diákok iskolai teljesítménye a mobilokat tiltó szabály hatálybalépése óta Hollandiában

519

Hollandiában az okostelefonok iskolai használatának tiltásával javult a diákok teljesítménye – írja a Guardian a holland kormány megbízásából készült tanulmányra hivatkozva.

A holland kormány 2024 januárjában hozta fel az okostelefonok iskolai használatának szigorítását. Ezt azzal indokolták, hogy a telefonok akadályozzák a koncentrációt és a tanulást. Sőt, tavaly nyáron a holland miniszterelnök kitiltotta a mobilokat a kormányülésekről is.

A kutatók 317 középiskola vezetőjét, 313 általános iskolát kérdeztek meg, és 12 fókuszcsoportos beszélgetést tartottak tanárokkal, tanársegédekkel, diákokkal és szülőkkel. A középiskolák 75 százaléka azt tapasztalta, hogy a gyerekek könnyebben tudtak koncentrálni a mobiltelefonok betiltása óta, 59 százalékuk szerint jobb volt a diákok szociális élete, és 28 százalék tapasztalta azt, hogy a diákok tanulmányi eredménye is javult.

A tanulmányt készítő egyik kutató arról számolt be, hogy a diákok korábban nyomkodták a telefonjukat az iskolai szünetekben, most viszont beszélgetnek egymással.

Tavaly szeptembertől Magyarországon is korlátozták az okoseszközök iskolai használatát. A diákoknak le kell adniuk a mobiljukat a nap elején, és csak tanítási idő után kaphatják azokat vissza. Ez alól kivételt képez, ha tanulási céllal van szükség az okoseszközökre. A magyar döntéshozók már az első tervezet elkészültekor külföldi korlátozási példákra hivatkoztak.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!