„Elvesztettem az uralmat és bevertem a fejem” – elmagyarázta az Ausztráliában 12 nap után megtalált német nő, miért hagyta el a furgonját

Elvesztette az autója feletti uralmat és annyira beverte a fejét, hogy megzavarodott és eltévedt – mondta az ABC szerint hétfőn Carolina Wilga német turista arról, miért hagyta el június végén egy ausztrál természetvédelmi területen elakadt autóját.
A 26 éves nő június 29-én tűnt el Nyugat-Ausztrália egy erdős-bozótos természetvédelmi területén, és csak 12 nappal később, július 11-én találták meg. A 26 éves lány a rendőrség korábbi közlése szerint barlangban aludt és pocsolyákból ivott, miközben kétségbeesetten próbált kijutni a lakatlan természetvédelmi területről.
Bár a rendőrség pénteken és szombaton több sajtótájékoztatót is tartott, amelyeken sok részletet megosztottak Wilga ügyéről, ő hétfőig nem szólalt meg. Végül egy közleményben magyarázta el, hogy kezdődött 12 napos kalandja:
„Néhányan talán csodálkoznak, hogy miért hagytam ott az autómat, amelyben volt víz, élelem és ruházat. A válasz: vezetés közben elvesztettem az uralmat az autó felett, legurultam egy lejtőn, és erősen bevertem a fejem. Annyira, hogy zavarodottan elhagytam az autót, majd eltévedtem.”
Wilga június 28-án egyedül, Mitsubishi márkájú furgonjával indult el a nyugat-ausztráliai Perth városából, ahol korábban tartózkodott. Utoljára június 29-én látták a Búzaövezetnek nevezett régió Beacon nevű városában, majd eltűnt, és nem sokkal később a telefonja is kikapcsolt.
Miután édesanyja és a barátai jelezték eltűnését, a rendőrség önkéntesek segítségével repülőkkel és autókkal kezdte keresni a lakatlan, nagyon ritka úthálózattal rendelkező és köves-bokros Karroun Hill természetvédelmi területen. A furgonját július 10-én csütörtökön egy bokros területen, a legközelebbi földúttól több mint fél kilométerre találták meg, Wilga azonban nem volt a helyszínen. Őt egy nappal később, több mint húsz kilométerrel nyugatabbra, a természetvédelmi terület szélén szedték fel.
A furgon megtalálása után sokan csodálkoztak, hogy Wilga miért hagyta el azt, mivel abban jelentős mennyiségű víz, élelem és meleg ruha volt, így Wilga megtehette volna, hogy abban várja meg a segítséget. Eltűnése után felmerült, hogy elrabolhatták vagy meggyilkolhatták, de a furgonban semmilyen erre utaló jelet nem találtak.

A rendőrség a korábbi sajtótájékoztatókon egy olyan változattal állt elő, amely szerint Wilga furgonja elakadt vagy meghibásodott, és ő hosszú időn keresztül próbálhatta kiszabadítani vagy újraindítani azt, mielőtt elindult volna onnan. Ők a nyomok alapján arra jutottak, hogy Wilga egy éjszakát tölthetett a kocsiban, mielőtt elhagyta azt.
Wilga most kiadott közleménye szerint viszont az, hogy elhagyta a kocsit, nem tudatos döntés eredménye volt, hanem az autóval történt balesetének következménye. Bár ezt nem pontosítja, a furgonról készült képek alapján úgy tűnik, hogy az egy domboldalban indulhatott meg lefelé, és a domb tövében lévő bokros területen csapódhatott be és akadhatott el. Ennél a becsapódásnál szerezhette Wilga azt a fejsérülést, amelytől saját bevallása szerint megzavarodott.
A közleményében szintén nem tér ki erre, abból az következik, hogy nem feltétlenül vitt magával elég vizet, élelmet és ruhát, amikor elhagyta a kocsit. Erre utal, hogy amikor az autótól 24 kilométerre megtalálták, ki volt száradva, ki volt merülve, és látszott rajta, hogy napok óta éhezett.
Carolina Wilga közleményében azt is írja: „Korábban nem tudtam, hol a helyem itt, a világ másik végén, de most már az itteni kultúra részesének érzem magam. Mély benyomást tett rám az a bátorság, segítőkészség és melegség, amelyet itt tanúsítottak irántam. Nyugat-Ausztrália megtanított arra, hogy mit jelent valójában egy közösséghez tartozni. Itt az emberség, szolidaritás, egymás iránti törődés az, ami igazán számít- és végső soron ez a legfontosabb.
Biztos vagyok benne, hogy csak ennek a hihetetlen támogatásnak köszönhetően maradtam életben. A legsötétebb pillanatokban is erőt adott a folytatáshoz a gondolat, hogy voltak emberek, akik hittek bennem, kerestek engem és reménykedtek a megtalálásomban. Ezért szívből köszönetet szeretnék mondani.
Különösen a rendőrségi nyomozóknak, a keresésben résztvevőknek, a német konzulátusnak, az egészségügyi személyzetnek és a csodálatos nővéreknek, akik annyi együttérzéssel gondoskodtak rólam. Legmélyebb köszönetemet fejezem ki továbbá minden egyes embernek, aki egyszerűen csak gondolt rám – és természetesen a megmentőmnek és angyalomnak, Taniának.”
Tania Henley volt az a helyi farmer, aki péntek délután egy bekötőúton megtalálta az akkor már rossz állapotban lévő Wilgát.
Roger Cook nyugat-ausztráliai miniszterelnök vasárnap egy sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy Carolina Wilga a szabadban töltött 12 nap alatt „rendkívüli teljesítményt” nyújtott. Cook szerint ugyanakkor ez az eset mindenkinek figyelmeztetés lehet, hogy Nyugat-Ausztrália hegyvidéken veszélyesek és bozótosak. „Ha valaki hosszabb utazást tervez a nyugat-ausztrál vidékre, kérjük, készüljön fel rá megfelelően.”