Kenyeres Bálint rövidfilmje bekerült a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjába

Kenyeres Bálint No.3 (The Spectacle) című rövidfilmjét is beválogatták az idei cannes-i filmfesztivál versenyprogramjába, jelentették be pénteken a fesztivál szervezői. A rövidfilmet 4781 produkció közül választották ki, és egyedüli magyar produkcióként szerepel idén Cannes-ban, illetve versenyez majd az Arany Pálmáért.

A No.3 (The Spectacle) egy fiatal roma fiúról szól, aki egyedülálló képessége miatt egy tévéműsor révén hirtelen a reflektorfénybe kerül. A film főszerepében amatőrök láthatók, köztük Jónás Vilmos és Oláh Józsefné Jolika.

A produkció két nap alatt forgott idén január végén, független finanszírozásból, az Anabanana gyártásában. A forgatókönyvet is Kenyeres Bálint írta, operatőre az Egy szent szarvas meggyilkolását és A homárt is fényképező Thimios Bakatakis volt, producerei Bartók Anna, Kisgergely Zita, Hutlassa Tamás, Jeremy Zelnik és Romwalter Judit, casting directora pedig Fátyol Hermina. A rövidfilm vágója Vághy Anna, látványtervezője Sztevanovity Sandra, a jelmezeket Nagy Annamari tervezte, a digitális trükkökért Birkás Máté felelt, maszkmestere Kriskó Ancsa, hangmestere pedig Jan Schermer.

Fotó: Vághy Anna
Fotó: Vághy Anna

A Tegnap, A repülés története és Before Dawn című filmeket is jegyző, Sundance és Európa-filmdíjas Kenyeres a film ötletével kapcsolatban azt mondta: „A történet szó szerint álmomban született. Ilyenkor az ember fogja magát és meg is csinálja.”

Bartók Anna, a film vezető producere pedig elmondta, Bálinttal több mint 15 éve tervezték, hogy közösen készítenek filmet. „Bár a körülmények egyáltalán nem, de az alkalom mégis ideálisnak tűnt erre. Ennél jobban nem is indulhatott volna a közös munka.”

Május 24-én dől el, hogy a No.3 (The Spectacle) milyen eredményt ér el a világ egyik legrangosabb filmes eseményén. A magyar közönség a filmet várhatóan ősszel láthatja.

Két éve magyar siker született a cannes-i rövidfilmes szekcióban, akkor Buda Flóra Anna 27 című tizenegy perces animációs filmjének ítélték oda az Arany Pálmát. Az animációsfilm-rendező a magyar tanároknak és diákoknak ajánlotta díját, akiknek, mint mondta, szükségük van az elismerésre. A Nemzeti Filmintézet három alkalommal is visszautasította Buda Flóra Anna filmjének támogatását, így az francia finanszírozással és magyar produceri gyártással készült.

Magyar nagyjátékfilm nem versenyez idén a cannes-i programban, az esélyesek között várt Az árva című új Nemes Jeles László-filmet és Enyedi Ildikó Csendes barát című alkotását sem válogatták be. A teljes versenyprogram itt olvasható.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!