Soha nem látott, 60 millió forintos összdíjazású AI verseny Budapesten!

Soha nem látott, 60 millió forintos összdíjazású AI verseny Budapesten!
Vecsei Gábor, AI vezető – Fotó: Byborg

Képzett mesterséges intelligencia szakértők mellett hobbiból ezzel foglalkozó jelentkezőket, területen aktív programozókat is várnak. Bárki, aki meg szeretné mérettetni magát a témában, már jelentkezhet a Byborg AI Hackathonra. Az összdíj 60 millió forint, a márciusi 24 órás versenyre 3-5 fős csapatok jelentkezését várják.

A 60 millió forintos nyereményből a legjobb csapatok 10, 20, illetve 30 millió forintot vihetnek haza. Magyarországon ez a valaha volt legnagyobb összdíjazás a technológiai szektorban, amit különdíjakkal is megfejelnek. A legkreatívabb vagy más szempontból kiemelkedő megoldások további nyereményeket érnek.

Az AI Hackathonra itt lehet jelentkezni, a helyszín a cégcsoport budapesti irodaháza lesz, az Expo tér 5-7. címen. A 24 órás versenyen 3-5 fős csapatok küzdenek március 7-e déltől 8-a délig, a legjobb 3 csapat díja 30, 20, illetve 10 millió forint, a különleges vagy kitűnően egyedi megoldásokat pedig különdíjakkal jutalmazzák. További hasznos infók a cég honlapján.

A Gattyán György által alapított és tulajdonolt Byborg nemzetközi cég, így a versenyre a határon túlról is várják a jelentkezőket – várhatóan több országból jönnek a budapesti helyszínre. A zsűriben olyan ismert szakemberek lesznek, mint Keleti Arthur kibertitok jövőkutató, IT biztonsági stratéga, előadó. A részletekkel kapcsolatban Vecsei Gábort, a cégcsoport AI vezetőjét kérdeztük, aki a hackathon egyik főszervezője.

Az AI-hoz értők elitjét keresik

Nem a nemzetiség fontos a Byborg AI Hackathon kiíróinak, ők az elitet próbálják megtalálni – mondja a szakember. Azokat, akiknek releváns tudása van a mesterséges intelligenciával kapcsolatban, legyen a jelentkező egyetemista, vagy sokat látott programozó. Egyre több helyen van egyetemi képzés is a témában, és mivel folyamatosan fejlődik a terület, egy fiatal is rendelkezhet versenyképes tudással.

Csapatokat várnak 3-5 fő között. Ezek összetétele abból a szempontból mindegy, hogy nem egyéneket pontoznak, hanem a megoldásokat értékelik. A pontozásnál számít az ötlet, annak megvalósítása, ahogy az is, hogy működőképes-e, amit az indulók megvalósítottak. A zsűri kiemelten értékeli majd a kreatív és innovatív gondolkodást, hiszen az AI jövőjét az újszerű megközelítések formálják. A csapatoknak ezért érdemes bátran új megoldásokkal előállniuk, amelyek a valós problémákra adnak választ.

A 24 órás verseny intenzív és izgalmas, de a szervezők kényelmes pihenősarokkal, bőséges ellátással és támogató légkörrel segítik a résztvevőket, hogy a lehető legtöbbet hozhassák ki magukból. A verseny március 7-én déltől 8-a délig tart, a végén minden csapatnak rövid prezentációban kell bemutatnia az eredményeit.

Mintegy 100 főben limitálták az indulók számát, ha ennél többen jelentkeznek, akkor előszűrés is lesz. Ezért is fontos, hogy a regisztráció alapján látszódjon, hogy elkötelezett és kompetens a jelentkező csapat.

Ez a hackathon nemcsak egy verseny, hanem egy lehetőség arra, hogy a résztvevők megmutassák, hogyan formálhatják az AI segítségével a jövőt – Magyarországon és nemzetközi szinten egyaránt. Az esemény lehetőséget ad arra, hogy különböző hátterű és tapasztalatú csapatok közösen dolgozzanak kreatív, innovatív megoldásokon, és új perspektívákat hozzanak a mesterséges intelligencia világába.

A cégcsoport munkatársakat is keres a területre

Nem titok, hogy a cégnél nyitott munkakörök is várják az AI-hoz értő szakembereket, akik Európából bárhonnan, akár home office-ból is dolgozhatnak. A Byborg AI Hackathon nemzetközi szinten is nagy esemény, amivel a potenciális érdeklődők is elérhetők.

A szervező Byborg nem médiacégként határozza meg magát, Vecsei Gábor AI vezetőként azt is hangsúlyozza, hogy már sokkal inkább technológiai vállalatként gondolnak magukra. Jelentős tech cégként az innováció fontos számukra, céljuk, hogy AI kompetencia centrummá váljanak, így nem csak Magyarországon, hanem nemzetközi viszonylatban is versenyképesek legyenek.

A cél, hogy AI kompetencia centrummá váljunk, mondja Vecsei Gábor – Fotó: Byborg
A cél, hogy AI kompetencia centrummá váljunk, mondja Vecsei Gábor – Fotó: Byborg

Ennek a célnak az eléréséhez is jó eszköz a verseny, egy olyan hackathon, amilyen korábban még nem volt. Az AI részleg önálló, startup-szerű dinamizmussal működik a vállalaton belül, ahol a tagok szoros együttműködésben dolgoznak izgalmas és kihívásokkal teli projekteken. Ez a rugalmasság lehetővé teszi, hogy a csapat folyamatosan a legújabb technológiákkal dolgozzon, miközben érdemi hatást gyakorol a vállalat innovációs törekvéseire. – mondja Vecsei Gábor.

Ezen a területen ma nem a végzettség a legfontosabb, hanem a naprakész gyakorlati tudás, az, hogy adott feladatot, projektet valaki kreatívan tudjon megoldani. Ehhez szükséges programozói tudás, az AI algoritmusok ismerete, adatbázis hozzáférés, adatkezelési tudás. Mindezek mellé nem árt a jó kommunikációs képesség, hiszen az adott ötletet el is kell adni céges környezetben.

Valahol a matematikai tudás, tudományos gondolkodás és a programozás egyvelege a fontos, miközben lépést kell tartani az AI terület legújabb eredményeivel. Az AI engineernek, AI expertnek nincs könnyű dolga, ilyenből kevés van a karrierpiacon, szükségesek az elméleti és gyakorlati ismeretek is.

AI szakembernek jó most lenni

Mivel a munkaerőpiac megbecsüli az AI-al kapcsolatos tudást, sokan kacsingatnak a terület felé. Több munkakörben el lehet helyezkedni, de az igazán mély tudásért meg kell dolgozni – például egy egyetemi képzés elvégzésével. A Byborg nem csak ezeket az embereket keresi, Machine Learning Engineernek egy programozó megfelelő motivációval és kitartással akár egy év alatt át tudja magát képezni Vecsei Gábor tapasztalata szerint.

Az alapok ismerete mellett fontos, hogy használni tudja az AI toolokat, utána már a fejlődés az adott csapaton, cégen múlik –a Byborgnál ennek nincs akadálya. Ezek az emberek most világszerte nagyon keresettek, jó fizetésre számíthatnak, a programozóknak járó juttatások feletti összegre.

A Byborgnál gyakorlatilag minden területre keresnek AI-hoz értő kollégákat, rengeteg projekt, termékfejlesztés fut párhuzamosan. Generatív kép, videó, szöveg előállítása, szövegfeldolgozás, computer vision, ajánlók, tagek automatizálása – ez csak néhány példa a fejlesztési irányokra. Domain specifikus tudással rendelkező és generalista jelentkező is sikeres lehet ahogy a versenyen, úgy a cégnél is – mondja Vecsei Gábor.

Már lehet jelentkezni – Kép: Byborg
Már lehet jelentkezni – Kép: Byborg

És hogy milyen feladatok várnak az AI szakemberre? Alapvetően a médiával kapcsolatos megoldásokat várnak – a cégcsoportnál és a hackathonon is. Legyen szó állókép videóvá alakításáról, hanganyag feldolgozásáról vagy másról, a lényeg, hogy a végeredmény hasznosabb legyen, mint a kiindulás.

Mindenkinek jól jön az AI tudás

Vecsei Gábor azt is hangsúlyozza, hogy a Mesterséges Intelligenciával kapcsolatban mindenkinek érdemes alapszinten képbe kerülnie. Ezek a megoldások már most körülvesznek minket, nem baj, ha értjük a működésüket, tudjuk milyen rendszerek állnak mögöttük. Ahogyan egykor elengedhetetlen volt megtanulni hatékonyan használni a Google keresőt, ma már az AI-alapú eszközök megértése és használata vált alapvető készséggé.

Az utóbbi években ugrásszerűen fejlődik ez a terület, mindenki tapasztalhatja, hogy az AI-t használó megoldásokból egyre több és jobb születik. Nem csak a hétköznapi felhasználók találkoznak úton-útfélen különböző AI megoldásokkal, a cégek egyre nagyobb része is szembesül azzal, hogy saját érdekében érdemes használnia ezeket.

A cikk megjelenését a Byborg támogatta

Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!