Milyen Budapesten tanulni külföldiként? Corvinusos diákokat kérdeztünk

A Budapesti Corvinus Egyetemen az angol is hivatalos nyelv, hallgatónak lenni érdekes nemzetközi tapasztalat hazai és külföldi diákként is. Az egyetem a szakmai rangsorokon is előkelő helyeken szerepel, de fekvése, épületei is vonzók – mint az Év zöld beruházása díjat is elnyerő Gellért Campus. Videónkban három külföldi diákot arról kérdeztünk, miért választották éppen Budapestet, hogy telnek a hétköznapjaik és hogyan képzelik el a jövőjüket egy corvinusos diplomával.

A budapestiek többségének nem kell bemutatni a Corvinus Fővám téri, Ybl Miklós tervezte neoreneszánsz campusát, ahogy a Dunára néző Közraktár utcai modern épületet is sokan ismerik. Az egyetem legújabb egysége a Gellért hegy lábánál, a volt Államigazgatási Főiskola egykori épületének helyén kapott helyet, és 2024 februárjában adták át.

A hipermodern és kiemelkedően fenntartható létesítmény már első ránézésre vonzza a diákokat, ha pedig felmegyünk a campus tetőteraszára, biztos a lélegzetünk is eláll. De Budapest látképe a Szabadság hídról is impozáns, ez is a diákok hétköznapjainak része, ha a budai és pesti épületek között közlekednek.

Az egyetem a hazai diákok mellett rengeteg nemzetközi hallgatót is fogad önköltségesen és a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram keretében is. Most három ösztöndíjas diák, Serena Canka Albániából, Tala Salman Jordániából és Saba Gagoshidze Georgiából mondta el a Telexnek, hogyan érzik magukat Budapesten és a Corvinuson.

Piknik a Gellért hegyen és szakmai előmenetel

Az ösztöndíjprogram hallgatói egyértelműen a Corvinus oktatási színvonala miatt tették le a voksukat Budapest mellett. Úgy látták, hogy a képzés kellően megalapozza a tudásukat, hogy aztán elhelyezkedhessenek a nemzetközi munkaerőpiacon.

A Gellért Campus és Budapest sokat nyom a latban – Fotó: Telex.hu
A Gellért Campus és Budapest sokat nyom a latban – Fotó: Telex.hu

„Az első élményem az egyetemről a nyitó rendezvényen volt, ahol egyből azt éreztem, hogy »váó, jó döntést hoztam«” – fogalmazott a kezdetekről Saba, akit elvarázsolt az egykori Fővámház épülete.

A diákok arról is beszéltek, hogyan jönnek ki anyagilag, milyen munkalehetőségeik adódtak az egyetem mellett, és az is kiderült, hogy a Gellért Campus egyik előnye a természet közelsége, és az, hogy a környéken tökéletes piknikhelyeket találni két tanóra között.

A cikk megjelenését a Budapesti Corvinus Egyetem támogatta

Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!