Két 21 éves egyetemistát kirúgtak a Columbiáról, miután állásinterjún bevethető csalóprogramot fejlesztettek ki

Két kockázati tőkealaptól összesen 5,3 millió dollárnyi (csaknem 1,9 milliárd forintnyi) befektetést kalapozott össze az Univerzális Átvágás (UÁ), melynek egyik kitalálója, a 21 éves Chungin „Roy” Lee azt ígéri, hogy az AI-alapú eszköz minden feladatot képes lesz elcsalni használója javára.
Lee azután tett szert ismertségre a techszférában, hogy kiposztolta, a Columbia Egyetem kirúgta őt és Neel Shanmugam nevű haverját, miután kiderült, hogy kifejlesztettek egy olyan alkalmazást, ami tisztességtelen segítséget nyújt a szoftverfejlesztői állásinterjúkon. Az Interview Coder névre hallgató alkalmazást kettejük San Franciscóban bejegyzett startapja, a Cluely fejlesztette és promotálja, és lényege – melyet általános használatra akarnak kiterjeszteni – az, hogy egy böngészőn belül található rejtett súgóablak, melyet a felvételiztető vagy a felvételi feladatot kiosztó nem láthat.
A Cluely a csalást kifogásoló kritikusoknak azzal szokott visszavágni a Twitter-beefekben, hogy korábban a számológépet vagy a helyesírás-ellenőrző programokat is csalásnak bélyegezték.
Lee ki is posztolt egy önironikus (vagy csak annak látszó, ki tudja) reklámot arról, hogy egy randin megpróbálja bevetni a szemüvegére vetített adatokat, de felsül:
A Cluely egyelőre messze van az Univerzális Átvágástól; a mesterséges intelligenciát csak a LeetCode nevű programozói tesztplatformra eresztette rá; a felvételi feladatoknál általánosan használt platformot a Cluely alapítói és több programozó is túlhaladottnak és feleslegesnek tartja. Lee állítja, hogy a Cluely segítségével sikerült megcsípnie egy gyakornoki állást az Amazonnál, amit a cég nem erősített meg, ellenben felhívta a figyelmet arra, hogy minden jelentkezőnek nyilatkoznia kell arról, hogy nem használ az állásinterjún meg nem engedett eszközöket.