Orbán Balázs felmondta a kormányzati mantrát az idei Pride-ról, majd posztolt néhány régi képet

2025

„A tegnapi Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé – és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít” – kezdi Orbán Balázs, Orbán Viktor politikai igazgatója a vasárnap este kirakott Facebook-posztját. Ebben azt a kormányközeli narratívát fejti ki, miszerint hiába voltak sokan a szombati Pride-on, a magyar többsége nem akar hasonló rendezvényt. A poszthoz hét provokatívnak szánt fotót mellékelt, ezek között azonban egy olyan sincs, ami az idei Pride-on készült volna.

Orbán Balázs azt írja, a közvélemény-kutatások „eredménye világos: még a Publicus szerint is többen ellenzik, mint támogatják a Pride-ot, a Nézőpont szerint pedig a többség helyesli az LMBTQ-felvonulás korlátozását a gyermekek védelmének érdekében”. Hivatkozik az Ipsos nemzetközi felmérésére is, ami alapján „Magyarország élen jár a genderideológia elutasításában: csak 30% támogatja, hogy ezek a kérdések a közbeszéd részei legyenek, és ez az arány csökken”. Szerinte a baloldal elköveti „a régi hibát”, elutasított ideológiákat akar rákényszeríteni a többségi társadalomra.

„Nem számít, hány brüsszeli politikus és nemzetközi aktivista jön demonstrálni Budapestre. Nem számít, hogy Brüsszel mennyi elítélő nyilatkozatot ad ki, vagy hányszor dobják le Budapestre a politikai atombombának szánt Greta Thunberget – a döntést a magyar emberek fogják meghozni a saját életükről.”

A posztot így zárja: „Tegnap az ellenzék is bemutatta, milyen jövőt szán Magyarországnak. További jó masírozást kívánunk a szivárványos zászló alatt – de mi nem kérünk belőle!”

A szöveg tehát jelentős részt a tegnapi Pride-ról szól, Orbán Balázs azonban elfelejtette jelezni, hogy a csatolt fotók nem idén készültek. Arra, hogy nem szombati képekről van szó, részben a helyszínek is utalnak, az egyik kép hátterében a Parlament, egy másikon a Török Nagykövetség szerepel, az idei Pride azonban egyiket sem érintette. Úgy tűnik, Orbán Balázs részben egy idén márciusban a Mandineren megjelent galériából merített ihletet, amiben mindegyik kép szerepel.

Tartalmilag hasonlóan reagált a szombati Pride-ra vasárnap délelőtt a Mandiner és a Nézőpont, mindkettő arra hivatkozik, hogy a Pride-ot a közvélemény többsége ellenzi, és mindkettő azt a következtetést vonta le, hogy az idei esemény megvalósulása valójában Orbán Viktor mesterterve. A kormányzati kommunikáció logikai bukfencére Török Gábor politikai elemző is reagált.

Frissítés: eredetileg azt írtuk, hogy az összes fotó és a Mandiner cikke is négy évvel ezelőtt készült, az erről szóló részeket pontosítottuk.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!