A saját Facebook-oldalán tette közzé a CBS cikkét Cyndi Lauper arról, hogy annak ellenére, hogy a Fidesz és a kormány minden erejével be akarta tiltani a Pride-ot, rengeteg ember vett részt a felvonuláson. Akkora tömeg gyűlt össze a belvárosban, hogy amikor a menet eleje a Műegyetemnél felállított színpadhoz ért, a vége még mindig a gyülekezőnél, a Deák Ferenc térnél tartott.
Az énekesnő februárban adott Budapesten koncertet, és a vele készített interjúnkban is elmondta, hogy az LMBTQ-közösség támogatása nagyon fontos számára, ez kiemelt szerepet kap a koncertjein is. „Egyszer a kilencvenes évek végén elénekeltem a True Colorst egy Pride-felvonuláson, és egy srác odajött hozzám a zászlóval, hogy tudod, ezt a zászlót részben te is inspiráltad a dallal. Akkor tudtam, hogy az én drága barátom kívánsága teljesült” – mesélte a Telexnek az ikonikussá vált feldolgozásáról. Az énekesnő elmondása szerint akárhányszor csak előadja ezt a számot, arra a barátjára gondol, aki AIDS-ben halt meg.
„Kérte, hogy írjak neki egy számot – ez lett a Boy Blue –, a True Colorst pedig azoknak is éneklem, akik túléltek. Ez egy szörnyű betegség volt a nyolcvanas években, ami sokakat eltüntetett a színről” – tette hozzá Cyndi Lauper, aki a Let the Canary Sing című dokumentumfilmjében részletesen mesélt a melegek melletti kiállásáról, a feminizmusról, és a zeneipar szexizmusáról is.
A legnagyobb nemzetközi sajtóorgánumok közül többen is vezető hírként írtak arról, hogy Budapesten a magyar kormány tiltása ellenére rengetegen vonultak a Pride-on. A Reuters cikke szerint a Budapest Büszkeség menete a végére egyenesen Orbán-ellenes tüntetéssé nőtte ki magát. A spanyol El País a résztvevők megszólalásai alapján írt arról, hogy a Budapest Pride túlmutatott egy melegjogi felvonuláson, a beszámolójukban szerint „a szélsőjobboldali Orbán-kormány által betiltott rendezvény a jogvédelem ikonjává nőtte ki magát, a vonulást pedig nem csak az LMBTQ+ emberek jogairól szólt”.