2,9 milliárdos ingatlanhirdetést adtak fel Matolcsy Ádám nevében, de ő a Telexnek azt írta, nem ő árulja a dubaji lakást

Hadházy Ákos független parlamenti képviselő keddi Facebook-posztjában azt írta, Matolcsy Ádám a saját nevében feladott ingatlanhirdetéssel árulja a dubaji lakást, amelyről korábban a Direkt36 derítette ki, hogy az ő köreinek érdekeltségébe tartozik. Matolcsy Ádám ugyanakkor a Telex érdeklődésére azt írta:
„Nem én árulom a lakást, ez egy rossz viccnek tűnik, de felhívom a figyelmét, hogy a hirdetés több, mint egy éves és egy ingyenes platformon van ahol bárki bárkinek a nevében feladhat hirdetést. Nem én adtam fel a hirdetést.”
A Matolcsy Ádám által viccnek minősített hirdetés szerint átszámítva közel 2,9 milliárd forintért (29 millió dirhamért) várnak érdeklődőket az ingatlanra. A szóban forgó lakásról, vagy egy ahhoz nagyon hasonlóról 2024 tavaszán írta meg a Direkt36 a Dubai Unlocked nemzetközi oknyomozó projekt keretében, hogy egy Matolcsy Ádámhoz (pontosabban volt feleségéhez) kapcsolható cég vásárolta 2018-ban egymilliárd forintért, majd nem sokkal a cikk megjelenése előtt gazdát cserélt. Az új tulajdonos 2,5 milliárd forintot fizetett érte.
A lap nyilvános, közösségi médiában található képek alapján azonosította, hogy Matolcsy második felesége, M. Nicole és Matolcsy is jártak a lakásban, amelynek berendezéséhez ötleteket is gyűjtöttek a Pinteresten. A lakás három hálószobás, 286 négyzetméteres és hatalmas terasza is van, valószínűsíthetően itt készült több, az interneten keringő kép Matolcsy Ádámról, amelyeket most Hadházy is kiposztolt.
Az épület, amelyben a lakás található, a One at Palm Jumeirah saját marketingszövege szerint „az elegancia és az exkluzivitás teljesen újragondolt megközelítése. […] A művészi tervezés valódi mesterműve, és a luxus életmód csúcspontja minden tekintetben.” A felhőkarcoló Dubaj híres pálmafa alakú szigetén fekszik.
Matolcsy György előző jegybankelnök fia, Ádám és baráti köre gazdagodása az elmúlt hetekben újra reflektorfénybe került. Az Állami Számvevőszék a jegybank alapítványának vagyonvesztését és a jegybank gazdálkodását tárgyaló jelentéseiből arra lehet következtetni, hogy ez a vagyonvesztés a rossz befektetési döntéseken túl amiatt következhetett be, mert az MNB és az MNB alapítványa Matolcsy Ádám köreivel kötött számára nem előnyös ügyleteket, a közpénz egy része egy bonyolult struktúrán keresztül magánzsebekbe vándorolt. Matolcsy Ádám és barátai, például az MNB-székház felújítását elnyerő Somlai Bálint tagadták a vádakat, amikor válaszoltak a Telex kérdéseire az ügyekkel kapcsolatban.