A kormány képzéseket szervez, havi támogatást biztosít a Vasmű dolgozóinak

A kormány felvette a kapcsolatot a régió kiemelt foglalkoztatóival, hogy felmérjük a képzési kínálatot és a potenciális elhelyezkedési lehetőségeket azoknak a munkásoknak, akiket a tömeges leépítés során elbocsátottak a dunaújvárosi Dunai Vasműtől – írja a Kormany.hu.

A közlemény – amely Gyurcsány Ferencet is felemlegeti – arról ír, hogy a képzések már folyamatban vannak, potenciális elhelyezkedési lehetőségeket is kínálnak majd a dolgozóknak. A hatvan év feletti munkavállalóknak egy külön program indul.

„A képzésben résztvevők számára a kormány legalább a minimálbér 70 százalékának megfelelő havi támogatást biztosít (jelenleg 186 760 forint), legfeljebb 12 hónap időtartamra”

– írja a közlemény.

Hétfőn indult el a tömeges leépítés a Dunai Vasmű egyik üzemeltetőjénél, a Duna Rollingnál, több mint 1700 dolgozónak mondtak fel aznap. Július elsején egy másik üzemeltetőnél, a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft-nél 800 dolgozónak mondanak fel.

A csoportos létszámleépítést áprilisban jelentették be az egykori Dunai Vasmű maradványát üzemeltető cégek felszámolóbiztosai. A bejelentést azután tették, hogy a felszámolóbiztosok közölték, vevőt keresnek a Vasmű utódcégeire.

A Dunai Vasmű a szocializmusban Magyarország egyik legfontosabb, emblematikus üzeme volt, amelyet a rendszerváltás után privatizáltak. A cég egyik tulajdonostól a másikhoz vándorolt, egy időben egy orosz-ukrán csapatnál volt, majd pár éve a magyar állam segítségével egy indiai vállalatnál, a Liberty Steelnél kötött ki.

Az indiaiak megígérték, hogy megmentik a céget, de ehelyett fokozatosan leállították a termelést, és egy idő után a béreket sem utalták ki, így ez a feladat a magyar államra hárult. Az állam különböző módokon nagyjából 100 milliárd forintot költött a vasmű megmentésére, de ebből végül nem lett semmi, az üzem dolgozói most végleg elvesztették munkájukat.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!