Nagy Márton Kínában tárgyalt, autóipari és mesterséges intelligenciás megállapodásokat írt alá ottani vezetőkkel

530

Nagy Márton Kínában egyeztetett az ottani Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság (NDRC), az Ipari és Információtechnológiai Minisztérium (MIIT), valamint a kínai Pénzügyminisztérium vezetőivel – írja a Nemzetgazdasági Minisztérium szerdai közleményében.

A megbeszélések célja a minisztérium szerint „a magyar gazdaság hosszú távú versenyképességének erősítése, a gazdasági semlegesség politikájának jegyében az ipari és technológiai együttműködés mélyítése, valamint a két ország közötti pénzügyi partnerség növelése volt”. Nagy Márton az egyeztetések után két dokumentumot is aláírt a kínai partnerekkel: az NDRC-vel egyetértési megállapodás született a mesterséges intelligencia (MI) területén történő együttműködésről, míg az MIIT-val szándéknyilatkozat aláírására került sor egy Kína–Magyarország Autóipari Együttműködési Munkacsoport felállításáról.

Az MI-t érintő megállapodás célja a tapasztalatcsere elősegítése, a hazai kkv-k mesterséges intelligenciával kapcsolatos alkalmazkodóképességének növelése, a közös kutatás-fejlesztési projektek támogatása, valamint a ZalaZONE tesztpálya további nemzetközi integrációjának előmozdítása. Az autóipari egyezség keretében születő együttműködési munkacsoportban Magyarországról a témával foglalkozó szövetségek, egyetemek, az ágazatban működő hazai vállalatok mellett a Nemzetgazdasági Minisztérium is ott lesz, kínai oldalról pedig az MIIT és az általa összeállított Fehér Listán szereplő vállalatok kerülnek be.

Magyarországnak az utóbbi években egyre fontosabbá vált a kínai partnerség, különösen a járműipar területén, jelenleg és két kínai feldolgozóipari óriásberuházás épül az országban, a szegedi BYD-gyár és a debreceni CATL akkumulátor cellagyár. A magyar kormány egyik kiemelt gazdaságpolitikai célja, hogy az ország területén összekösse a kínai és a német járműipari cégeket.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!