Nem tudta megvédeni az oltásellenes amerikai egészségügyi miniszter a fertőzöttnek ítélt struccokat

346

A madárinfluenza terjedésének megakadályozása érdekében egy kanadai farmon leölésre szánt struccok megvédése érdekében lépett fel az Egyesült Államok konteóhívő, általában – de nem mindig – oltástagadó egészségügyi minisztere. Robert F. Kennedy Jr. szerint helyesebb lenne újra letesztelni a madarakat, mivel az utolsó fertőzésből adódó elhullás fél évvel korábban volt, így a madárinfluenza vírusával szembeni ellenanyaghoz hasznos adatokkal szolgálhatnak – írta a kanadai Cbc.

A kanadai egészségügyi hatóság közölte, hogy nem tesztelik újra a struccokat, és a madárinfluenza terjedését megakadályozandó leölik a 400 struccot a szabályozásnak megfelelően. A madárinfluenza ugyanis könnyen terjed, az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) protokollja szerint is fertőzöttnek tekinthető egy állomány, amennyiben az egyik egyedben a vírus kimutatható.

A leölés ellen korábban a farm is bírósághoz fordult, de kérésüket elutasították.

A WHO volt az első szervezet, amelyből Donald Trump az elnöki beiktatása után kiléptette az Egyesült Államokat. Mellesleg Kanadával is sikerült hamar összevesznie, miután az ország önállóságának értelmét is kétségbe vonta, felajánlva, hogy inkább legyen az USA 51. tagállama. Trump – és alelnöke, J. D. Vance – annyira belelovalták magukat az ötletbe, hogy az addig vesztésre álló liberálisok megnyerték a kanadai választást, lényegében csak azzal, hogy határozottan felszólaltak Trumppal szemben.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!