Katona Hajnalka
Be lehet bizonyítani, ha csalnak az önkormányzati választásokon
Nem egyszerű, de rá lehet venni a szavazókat, hogy számoljanak be a befolyásolási kísérletekről. A 2014-es hazai önkormányzati választásokon 5-7 százalék tapasztalt ilyesmit.
Sokba kerül a vállalatoknak a munkahelyi zaklatás, csak nem tudnak róla
Nem csak az egyes emberek életét dúlhatja fel a zaklatás, egész cégeket is lehúzhat a rossz munkahelyi kultúra. Magyarországon még a probléma méretéről sem tudunk sokat.
Vannak női szupersztárok, de messze még az esélyegyenlőség a művészetben
A 2015-ben eladott 100 legdrágább műalkotásból 99-et férfiak készítettek, de a helyzet így is sokat javult az utóbbi pár évtizedben.
A multik és a járadékszedők árnyékában élnek a magyar vállalkozások, de van remény
Egy kisebb válság közeledik, ami az államtól függő cégek és a multik meggyengítésével még jót is tehet a saját teljesítményükre alapozó magyar vállalkozásoknak.
A bűntudat jobban működik, mint a figyelemfelhívás
Kísérlettel tesztelték, hogyan érdemes lebeszélni az embereket arról, hogy felelőtlenül nyomkodják a telefonjukat vezetés közben.
Mennyit ér egy emberélet? Másfél milliárd forintot
Bármilyen őrülten is hangzik, de muszáj adni valamilyen értéket egy ember életének. Bemutatunk néhány objektív módszert.
Három irány, ami felé elindulhat a megosztásos gazdaság
Megeszi a kapitalizmus, leszabályozza az állam, vagy birtokba veszik a felhasználók? Mindre vannak példák, sok fog múlni ezen.
Miért nem érdekel minket, hogy mi lesz az adományainkkal?
Ha úgy vesszük, az adakozás is önérdek. És ez sok mindent megmagyaráz abból, hogy miért nem követjük annyira az adományaink sorsát.
A kísérlet, ami bebizonyítja, hogy nem vagyunk mind teljesen önzők
Túljutott már azon a világ, hogy bárki is azt gondolja, hogy az emberek csak a saját érdekeiket követik. De azért mások figyelembe vételének is vannak határai.
Mennyibe kerül a krumpli? Öt perc figyelem!
A világ legértékesebb erőforrása lett a figyelmünk. Érdemes lehet átgondolni, hogy mire fordítjuk.