Török Zoltán
Véget érhet a hosszú bűvészmutatvány a magyar gazdaságpolitikában
A Magyar Nemzeti Banknak sem sikerült a kör négyszögesítése, a magas infláció miatt további kamatemelések várhatók.
Tényleg érdemes kuruckodni?
Nem jó ötlet az adópolitika kiemelése a nemzeti hatáskörből, mégsem volna ördögtől való, hogy Magyarország is beálljon a 15 százalékos minimum vállalati adójavaslat mögé.
Kockázatok és mellékhatások a kormány költségvetési tervei kapcsán
A makrogazdasági politika fő törekvése a gyors gazdasági növekedés és ezáltal a gyors felzárkózás, a legnagyobb kockázata pedig a viszonylag magas infláció.
Már csak 10 ezret kell aludni, hogy elérjük az osztrák életszínvonalat
Tavaly a 2002-es osztrák életszínvonalon éltünk, de ha a következő évtizedekben sikerülne fenntartani az utóbbi húsz év felzárkózási ütemét, 2048-ra utolérnénk Ausztriát.
Covid után jön a feketeleves
Elkerülhetetlennek tűnik, hogy egy évtizednyi rejtőzködés után, a covid-válságot követően visszatérjen a fejlett világba az infláció, ráadásul valószínűleg tartósan.
Mielőtt nagyot csalódnál: 2021 is a válság éve lesz
A gazdaság teljesítménye és az emberek életszínvonala el fog maradni idén a válság előttitől, 2021 a koronaválság második éve lesz. De az utolsó is.
A covid után jön az adóemelés?
A kormánynak hamarosan napirendre kell tűznie az adósság elleni harc 2.0-t, amit valószínűleg nem lehet megúszni adóemelés nélkül.
Mielőtt 400 forint lenne az euró
Akik a leginkább befolyásolni tudják a forint árfolyamát, abban érdekeltek, hogy gyengüljön. Ennek fényében a 400-as euró nincs is olyan messze.
Magyar Münchhausen?
Az alacsony államháztartási hiány és csökkenő államadósság-pálya feladása egyrészt kényszer, másrészt a nemzetközi fősodorba illeszkedő, tudatos döntés.
Mikor dübörög újra a magyar gazdaság?
Lassan folyamatossá válhat a kilábalás a járvány utáni gazdasági válságból, de a bizonytalanság még mindig nagyon nagy.