Trippon Mariann

Befogott orral, de venniük kell a dollárt a befektetőknek és jegybankoknak
Megingott az Egyesült Államok kivételességébe vetett hit, de az ország pénzügyi rendszerének és a dollárnak egyelőre még nincs igazi alternatívája.
Most még a magasabb infláció is erősíti a forintot
A devizapiac az utóbbi időben csak a jó híreket hallja meg, a nagy kormányzati költekezésről szóló bejelentések sem törték meg a forint erősödését.
Meddig gyengül még az euró a dollárral szemben?
Az euróövezetben gyorsabban csökkenhet az alapkamat, mint az Egyesült Államokban, ennek ellenére valószínűleg nem sokat erősödik már a dollár.
Piaci összeomlást okoz majd minden japán kamatemelés?
A japán kamatemelési folyamat okozhat még turbulenciákat, de az elmúlt hetekből tanulva ezeket már felkészültebben várják a piacok.
Lassan mozdulnak a nagy jegybankok, és ez az MNB mozgásterét is szűkíti
A szolgáltatások továbbra is gyors drágulása miatt csak nagyon lassan csökkentik a kamatokat a fejlett országok jegybankjai.
Veszélyes szinteken a forintárfolyam, mi lesz így a kamatokkal?
Legutóbb még úgy ítélhette meg a jegybank, hogy márciusban is lehetősége lesz egy százalékponttal vágni, közben azonban megváltoztak a piaci folyamatok.
Meglepően erős a forint, de lehet-e még ennél is erősebb?
Nemzetközi és hazai kockázati tényezők is akadnak szép számmal, amik miatt nem árt az óvatosság.
Folytatódik a hazai kamatszint normalizálása, de vannak kockázatok
Idén év végére 10, 2024 végére 6 százalék környékére süllyedhet az irányadó kamat, de csak abban az esetben, ha minden jól alakul a magyar gazdaság szempontjából.
Fordul a kamatciklus a világban?
Az előző időszak masszív kamatemelései után a fejlett gazdaságokban tetőzött vagy hamarosan tetőzik a szigorítási ciklus, a piacok már a várható kamatcsökkentésekre fókuszálnak.
Kövess minket Facebookon is!