Klímazóna
Nem hiszem, hogy az emberiség mostani generációja mind hülyének született
A világunkat ma alapjaiban meghatározza a túlfogyasztás, amit a társadalom is kikényszerít azzal, hogy álságossá teszi az emberek boldogságforrásait. Kutatók a gazdasági nemnövekedés...
A jövő parkjában a fa jön oda hozzád, nem te mész a fához
Egy német startup olyan „sétáló fákat” fejleszt, amik valós időben gyűjtött adatok alapján maguktól mozognak, és csinálnak árnyékos, hűvösebb helyet a betondzsungelben.
Katasztrofális belső migráció várható a tengerszint-emelkedés miatt
Ijesztően gyors ütemben olvad a sarkvidékek jégtakarója, amit a tengerszint-emelkedés is követ, a tengerparti városok viszont nem tudnak ilyen sebesen védműveket emelni.
Izlandon 26 fok volt, itthon meg kabátban kell járni májusban
A poláris örvény az egyik lehetséges oka a hideg tavasznak, ami nem is annyira hideg. Az elmúlt évtizedekben 25 nappal lett hosszabb itthon a nyár és a tavasz.
170 ezer évre elég tiszta energiát rejt a Föld mélye
A hidrogénkészletek több milliárd éve halmozódnak, már csak a kitermelés gazdaságos módját kéne megtalálni.
Még jobban melegíthetik a bolygót a műanyagok, mint eddig hittük
Egy amerikai kutatócsoport elemzése szerint a műanyaggyártás nemcsak az üvegházhatású gázok jelentős forrása, de a mikroműanyagok zavarják a természetes szénmegkötő folyamatokat is. A tudósok...
Ha ez így megy tovább, elfelejthetjük az árvalányhajas Homokhátságot
A szárazodás és a melegedő klíma miatt a Kiskunság homoki gyepein az inváziós prérifű hódít, és a félsivataggá válás felé tart a terület.
Letarolt erdők, letarolt jövő – tényleg még többet akarunk a tarvágásból?
A tarvágás nem jó az erdőnek, sokkot jelent az élővilágnak, a kormány mégis afelé tart, hogy megkönnyítse az értékes, védett erdők letarolását is. Gálhidy László (WWF) véleménycikke.
Jeget lop a szomszédjától egy antarktiszi gleccser
A kutatók korábban is ismerték a jégkalózkodás jelenségét, de azt hitték, hogy a folyamat több száz éven keresztül zajlik, nem pedig 18 év alatt, ahogyan most megfigyelték.
Változtatni kéne a „csíp a szúnyog, fújjuk pofán” szemléleten
A katasztrófavédelem nemrég bejelentette a biológiai gyérítés elindítását, de szakemberek szerint még mindig sokkal nagyobb arányban használnak kémiai idegmérget, amire sokszor immunisak is a...